Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha van egy 5.1-es hangkártyám...

Ha van egy 5.1-es hangkártyám akkor az bármekkora hangfalat hozzá lehet köttetni?

Figyelt kérdés

úgy értem hogy 100-200W -os hangfaltól nem lesz semmi baja ugye?

A hangkártya: [link]



2012. jún. 29. 20:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha PC-hez veszed az 5.1-es hangfal szettet és a mélynyomó tartalmaz erősítőt is akkor olyat veszel amekkorát csak szeretnél. A hangkártya csak kiadja a jelet a hangfal szettbe épített erősítő pedig olyanra erősíti amilyen a szett hangfalainak kell.

De ha csak fogod és mindenféle külön erősítés nélkül rádugsz 100-200W-os hangfalakat akkor tönkremegy. Ekkora terheléshez nincsenek felkészítve az ilyen kártyák.

De szerintem rádugni sem tudod, mert a hangkártyának 3.5 jack csatlakozói vannak, a 100-200W-os hangfalaknak meg RCA csatlakozói. (Tudom vannak átalakítók)


Vegyél olyan 5.1-es szettet amiben erősítő is van (habár nem tudom egyáltalán van-e olyan amiben nincs).

Ha ilyen teljesítményben gondolkozol akkor a hangkártyát rákötheted a házimozi erősítődre is, ha támogatja az 5.1-et. Az biztosan jobban szólna mint egy PC-s hanfal szett, és még pénzbe sem kerül.

2012. jún. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kovács Béla József ***** válasza:
Sima sztereóra is rákötheted... erre is, nem kell rögtön full hangerőn természetesen!
2012. jún. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!