Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy hívják azt, amikor 2...

Hogy hívják azt, amikor 2 vagy több monitor van egy géphez kötve?

Figyelt kérdés
Szeretnék én is ilyet csinálni, csek nem tudom, hogy kell rákeresni, mert nem tudom a nevét :D Direkt nem itt kérdezek róla, mert nem mostanában lenne aktuális a dolog, csak azt szeretném tudni, hogy mire is jó (nekem játékra kéne leginkább), milyen speckó alkatrészek kellenek hozzá, stb.
2012. jún. 29. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Videókártya amin legalább 2 monitor kimenet van és semmi más nem kell. Amúgy Dual monitor a neve.
2012. jún. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Eyefinity
2012. jún. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igaz, én másra gondoltam. Bocsi.
2012. jún. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is eleve kell kettő, lehetőleg azonos képátlójú felbontású és frissítési frekvenciájú monitor.

Másodszor kell egy komolyabb, két megjelnítős módot is támogató videokártya.

Innentől semmi más dolgod nincs, mint hogy bekösd a monitorokat és a videokártya driveréhez tartozó programmal beállítsd a többmegjelnítős módot.

Ha esetleg Windows7-t használsz, akkor még egyszerűbb a dolog, hisz ha a videokártyádról biztosan tudod, hogy támogat 1 v. több megjelnítőt, akkor még csak a driverbe sem kell belenyúlni, nemes egyszerűséel bekötöd a 2. megjelnítőt, utána pedig: Startmenü->Minden program->Kellékek->Kapcsolódás kivetítőhöz, az itt megjelnő párbeszéd panelen kiválasztod a "kiterjesztés" pontot, és máris kaptál két egymást kiegészítő monitort. Remélem tudtam segíteni, bármi kérdésed van, írj nyugodtan!

2012. jún. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Asus 7970 és Gigabyte 7970 közül lesz valamelyik kártya :D

És úgy meg lehet oldani, hogy ne 1 kép legyen mindkét monitoron, hanem két különböző? Például az egyik monitoron menne a játék, a másikon meg közbe internet, MSN, hasonlók.


Ezen a képen is valami hasonló van szerintem, mert a felső kicsi monitoron más van mint a nagyon, szóval szerintem megoldható, de javítsatok ki ha tévedek :D Ha megoldható, akkor már csak azt nem értem, hogy hogyan kezelik a két képet külön :D

2012. jún. 29. 19:20
 6/8 A kérdező kommentje:

Hopp, a kép linkje lemaradt :D

[link]

2012. jún. 29. 19:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Elméletileg meg lehetne oldani, hogy a két megjelnítő más- más jelet kapjon, de az eléggé macerás... Be kellene állítani két virtuális asztalt, két teljsen egymástól független vezérlést... Fizikailag viszont sajnos nem megoldható a "kérdésed/kérésed" mert erre program, átalakító, videokártya stb.. Nincs! Ugyanakkor az XP és a W7 is lekezel két asztalt, de mint írtam, ezek csak egymást kiegészítve, avagy együtt képesek csak működni. Sajnos így a kérdésedre a válasz, nem, jelen tapasztalatommal és tudásom szerint nem megoldható. (nem most kezdtem a dolgokat..)

Üdv.

2012. júl. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az előző kommentemhez hozzátenném, hogy van egy ingyenesen letölthető (van belőle fizetős is) "2 asztalt lekezelő" program. Rengeteg beállítási lehetőséget ad, teljes kiterjesztést mind két képernyőre stb.. Olvass utána AMM a neve, illetve itt a link, ahonnét ingyenesen töltheted. [link]

A szoftver nem magyar nyelvű, 32 és 64 biten egyaránt fut. XP-n és W7-en is alkalmazható.

2012. júl. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!