Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy folyamatnak lehet a CPU...

Egy folyamatnak lehet a CPU "igényét" csökkenteni?

Figyelt kérdés
Videót szeretnék konvertálni, és a gépemen nem a legjobb a hűtés, túlmelegszik, (nem kérek kommenteket, hogy vegyek új hűtést, már úton van, ez csak egy átmeneti megoldás lenne jöv. hétig)és azt szeretném megtudni hogy van-e lehetőség egy folyamat CPU elérésének korlátozására? AMD Athlon 64 5200+ procim van, sajnos az nem elég hogy 1 magra korlátozom le, mert az akkor is 100% on fut, ha le lehetne csökkenteni 70%-ra mind két magot akkor nem lenne gond. Kérdés hogy lehet-e ilyet, és hogyan?

2012. jún. 28. 13:35
 1/6 MaXXeGee ***** válasza:
Hát a biosban nem csak felfele lehet tolni egy proci teljesítményét, hanem lefele is. Ugyan akkor is 100%-on fog menni, de nem mindegy hogy a 100% az 3GH vagy 2GH :)
2012. jún. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, gondoltam már rá, de csak legvégső esetben :) de akkor pedig lehet várok jövő hétig ha lesz új hűtőm, akkor nem kell az underclockal szórakoznom :) azért ha valaki tudja a megoldást a kérdésemre ne tartsa magában :D
2012. jún. 28. 13:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez nem megoldás, ez gányolás amit te akarsz. Az hogy a videoeditor nem viszi 100%-on a cpu-t az még a cpu-t nem menti meg az elégtelen hűtéstől.

A cpu-nak elég fél perc hogy károsodjon, nem kell neki egy hét.

Ha eddig birta ezzel a hűtéssel akkor most is birnia kell, kivéve ha nem takaritod. Ilyenkor nem új hűtő a megoldás hanem a takaritás, ahogy olajcserénél sem új autót veszünk hanem olajat cserélünk.


Kérdésed akkor nyerne értelmet ha ez egy túlhajtott cpu lenne, de talán még akkor sem, hisz akkor amennyit húztál rajta addig mig nem jön meg a komolyabb(?) hűtés egyszerüen visszaveszed.

2012. jún. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nos, mint írtam jövő héten lesz új hűtésem, de közbe jött valami amit meg szeretnék csinálni addig, nem is erőltettem eddig a videóvágásokat konvertálást rendert stb, gondolom sejted miért... A gép takarítva van kb 2 hetente, mivel nincs rajta az oldala így porosodik. Kiegészítés képpen egy szobaventi hűti. Az underclocktol is óckodtam, mert azis "gányolás" lenne amiben teljesen igazad van, mivel csak felületesen szüntetné meg a problémám, és feleslegesen korlátozná a gépem. Egyébként 4 éves konfig a hűtési bajok nyáron jönnek általában elő, és főleg az utolsó egy évben mert az xp-t win 7 re váltottam.


Még annyit hozzátennék hogy ha a proci 70-80% os használtsággal megy akkor 65fok fölé nem megy, viszont ha 100% on megy mind a 2 mag akkor eléri a 90fokot is, ami nagyon nem egészséges.

2012. jún. 28. 20:24
 5/6 anonim ***** válasza:

"A gép takarítva van kb 2 hetente"


Akkor nem takaritod jól. Lehet az alaplap fémtiszta, de a cpuhűtő lamellák között ott hagyod a koszt. Vagy elmozdult a hűtő. Ez a cpu gyári hűtéssel nyugiban 35, hajtva 50, nyári melegben hajtva 55 fokos, 90 fokról szó nincs, már rég le kellett volna kapcsolnia.


Ha a videoeditor nem menne 70% cpu idő fölé az nem jelentené azt hogy a cpu max 70%-os kihasználtsággal fut, a maradék 30%-ra a többi program azonnal ráveti magát, ez a dolguk. A háttérben eközben zajlik az élet, ha marad rájuk eső cpu idő akkor kihasználják, ha nem marad akkor várakoznak.

2012. jún. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem hagyom ott a lamellák között a port, akkor nem sok értelme lenne a takarításnak ha otthagynám, erre direkt figyelek... A 90 fokos dologról annyit hogy régebben 70 foknál kikapcsolt, engem zavart és ezt biosban átállítottam hogy 90 foknál sípoljon ennek kb 3 éve. Alapjáraton valóban 35 fok körül mozog az értéke terhelés alatt 65 (70-80% os proci használatra értem) ha folyamatosan 100% akkor 90 fok de ezt már említettem.


Alapjáraton 5-6 % a proci használat ha csak chrome van háttérben. Ha be lehetne állítani hogy a Video editor 60-70% ot használjon akkor nem lenne semmi gáz, amíg konvertál addig nem nyúlok hozzá.

2012. jún. 29. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!