Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A számítógépem miért nem tud...

A számítógépem miért nem tud bootolni, ha új videókártyát teszek bele? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egyszer sikerült betöltenie a windowst, de miután feltelepítettem a videókártya driverét, újraindítás után újra nem tud bootolni. Eddig csak fekete képernyő volt, de most már legalább be tudok lépni a biosba. Azt írja, hogy nem sikerült a bootolás, vagy meg lett szakítva. Állítsam a beállításokat alapra, amit megtettem, de nem volt változás.


Másrészt ez nem tudom, hogy normális-e, de az új vga eléggé hangos alapjáraton, és sok hő áramlik ki belőle.



#BIOS #bootolás #boot fail #sikertelen bootolás
2012. jún. 28. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Új vga kártya beszerelése előtt célszerű a réginek a meghajtó programját eltávolítani. Újraindítani a gépet, hogy a változások életbe lépjenek, majd leállítani a gépet. Ezután mehet a vga csere, minden kábel bekötésével, még a kiegészítő tápcsatlakozót is ha igényli. Utánna indítani a gépet és telepíteni a meghajtó programot.


Ha végképp nem sikerül próba képpen visszatenném a régi vga-t és megnézném azzal működik-e.

Az új vga valószínűleg több energiát igényel, a tápegység elége hozzá?

2012. jún. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 MaXXeGee ***** válasza:
Hát ha terhelés nélkül melegszik, már BIOS alatt illetve DOS módban is, akkor nem biztos, hogy olyan egészséges az az új kártya :)
2012. jún. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Megpróbálom a régi vga-val, azzal valószínűleg betölti majd, és akkor törlöm a drivereket. A tápegység elégnek kell, hogy legyen. A táp 600 wattos, a vga pedig 500at igényel. A kártya garanciás, úgyhogy szerencsére nem vesztettem semmit, csak a posta költséget.
2012. jún. 28. 12:42
 4/4 A kérdező kommentje:
Driver nélkül betettem a vga-t, aztán sikerült belépni a windowsba és feltelepítettem az drivert. Most már nem ír ki bootolási hibát, de még mindig nem bökkenőmentes a gép indítása. kb 15mp-ig fekete képernyővel erőlködik valamit, aztán végül elindítja a windowst. Egyelőre minden jónak tűnik, jól fut a windows és nem olyan zajos/meleg már a kártya, de mindenesetre majd szakemberrel megnézetem.
2012. jún. 28. 13:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!