Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen méretűre lehet?

Milyen méretűre lehet?

Figyelt kérdés
Milyen méretűre lehet tömöríteni egy 1.38GB méretű filmet, és milyenre egy 1.80 GB méretűt?

2012. jún. 27. 09:13
 1/3 2xSü ***** válasza:

Veszteségmentes módon általában egy mozifilm nem tömöríthető tovább. Ha egy mozifilm eleve 1-2 GB-ba belefér, akkor jól tömörített formában van (divx, stb…) Ezt nem lehet tovább tömöríteni.


Veszteséges tömörítés esetén ugye lehet csökkenteni a képkockák felbontását, a másodpercenkénti képkockák számát, a kép és hang minőségét. Ez mind veszteséges tömörítés. Ilyen esetben a gyakorlati határ egyedül a film hosszától, illetve a kép- és hangsávok számától függ, illetve természetesen meghatározza a fájlméretet a tömörítő eljárás (codec). Akár pár megára is össze lehet tömörgetni, de az minden lesz, csak nem élvezhető. (Mondjuk 32x24-es méretre, másodpercenként egy képkockával.)


Egy átlagos hosszú mozifilm a DVD-knél alkalmazott tömörítéssel pont egy DVD-nyi helyet foglal. :-) Ez is veszteséges tömörítés, ami látszik is, főleg sötét háttéren mozgó képelemek esetén (pl. stáblista). Egy két CD-nyi méretre tömörítés még egészen jó minőséget ad, ha a film tartalma és nem a tűéles kép a lényeg. Egy egy CD-nyire zsugorított film már érezhetően rosszabb minőségű, de még nézhető.

2012. jún. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a hosszú választ, nem kellett volna ennyit szenvedned vele, röviden leírhattad volna, hogy a tömörítés hangminőség és képminőség vesztéssel jár! Na, de köszi zöld kéz, egyébként valami olyan programmal tömörítettem, ami külön a telefonok méretéhez tömörít. Nekem a tömörített változat a mobomra kellett volna, de meg is lett! A minőség ugyan olyan lett! Ez az a program, ha valakinek kell :

Format factory (ingyenesen és gyorsan letölthető)

csak ki kell választani, hogy milyen mobilra megy a tömörített film és csak belehúzni a filmet és várni! aki ilyen gonddal küzd, remélem annak segítettem! :)

2012. jún. 29. 14:38
 3/3 2xSü ***** válasza:
#1: Gondoltam téged, vagy valakit aki a jövőben erre a kérdésre téved esetleg érdekelhetnek a miértek is, nem csak a szimpla válaszok. ;-)
2012. jún. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!