Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem bootol a gép normál...

Miért nem bootol a gép normál módon, és csökkentett módban miért tud bebootolni?

Figyelt kérdés

Windows Xp Sp2


Rendszer-visszaállítás nem működik...

Chkdsk /r parancs egyszer működött, azután rá 2 napra újra elkezte a nem bootolást, de a chkdsk nem működött újra...

Azután víruskeresés : eredménye: no vírus

Egy windows frissítő telepítés történt, megjavult, de 2 bekapcsolás után újra elkezte a problémát...


Kezdjek bele egy teljes windows újratelepítésbe vagy csak valami egy fájl hiányozna a bootoláshoz?



2012. jún. 26. 22:18
 1/8 MaXXeGee ***** válasza:
Kezdj bele. Ugye ha csökkentett módban indítod, akkor nem tölti be a drivereket. Valamelyik driverrel, vagy rosszabb esetben valamelyik hardverrel lesz a gondod.
2012. jún. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem az, hogy bootol valamit és újraindul ( nekem ilyenkor volt ált. hardwer hiba), hanem behozza a windows logót, alul megy a csík, és kész vége...nem tölt semmit...
2012. jún. 26. 22:34
 3/8 MaXXeGee ***** válasza:

Igen, olyankor tölti be a drivereket... amikor megy a win logó meg a csík.

Fenntartom az első válaszom :)

2012. jún. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
egy driver megakadályozná az egész rendszer betöltését? Előbb a rendszer töltődik be, azután a driverek... Bejön a logó de halkan, ált. csörögni- csattogni szokott a gép mikor bootol, de semmi hang...Szerintem rendszerhiba vagy hiba a BOOT.INI fáljban...
2012. jún. 26. 23:01
 5/8 MaXXeGee ***** válasza:
szerintem, valamilyen módon ezt párhuzamosan csinálja, de ha belegondolsz, xp alatt, amikor tölt be, és kint a Win logó és fut a csík, akkor "villan " a képernyő, és "pattan" a hangszóró, és kivillan az usb eszköz ledje vagy újraindul az usb eszköz .. szerintem, akkor tölti a drivereket. De nem is ez a kérdés, hanem az hogy mit nem tölt be csökkentett módban. A rendszer akkor is feláll ;)
2012. jún. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igaz, csak nem párhuzamosan teszi, mert a Neumann-elvek megtiltják, a processzor mindig sorosan dolgozik, csak úgy tűnik, olyan gyora, mintha párhuzamos lenne...( csak a helyesen mondva)

De újratelepítettem/fríssítettem/ a gépet,csak videókártyát és hálókártyát kellett telepíteni, azután vagy 3szor be-ki volt kapcsolva/ újraindítva/, akkor a 3 újraidítás során mért nem volt probléma?

2012. jún. 26. 23:18
 7/8 MaXXeGee ***** válasza:
Még mindig bármelyik lehet a kettőből ... De ha újratelepítetted és megoldódott, akkor nem érdemes tovább agyalni rajta ;)
2012. jún. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gábor69 ***** válasza:
Vinyó hiba is lehet ...
2012. jún. 28. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!