Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ubuntu helyett windows xp-t...

Ubuntu helyett windows xp-t szeretnék a netbookomra feltenni, valami gondvan?

Figyelt kérdés
Nagy nehezen sikerült a pendrive-ra rátenni a windows telepítőt. Ezek után elindítottam de csak hibák jöttek ki majd a penrive-ra akarta installálni. Miért nem a merevlemezre? Nem NTFS fáljrendszeren van a merevlemez ez tény de nem kéne auto helyreállítania?

2012. jún. 18. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha SATA vinyó van benne, és a SATA vezérlő AHCI üzemmódba van állítva, akkor ahhoz is kell külön driver XP esetén. Ezt a netbook gyártójának honlapján keresd a letöltések között AHCI/RAID driver néven. Ha megvan a driver, akkor nLite nevű programmal bele kell integrálnod az XP telepítőbe.


B verzió: Ha állítható a SATA vezérlő üzemmódja a BIOS-ban, akkor AHCI-ról tedd át IDE emulációs módba. Akkor látni fogja az XP, és még külön driver se kell hozzá.

2012. jún. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ:) . De az nem lessz gond h a merevlemezen van most is egy oprendszer?
2012. jún. 18. 18:18
 3/5 A kérdező kommentje:
SATA operation: ATA vagy ACHI ... akkor gondolom marad az első... ugye?
2012. jún. 18. 18:20
 4/5 anonim ***** válasza:
A windows még a saját verzióit sem ismeri fel midíg, Linux esetén úgy települ, mintha üres lenne a lemez.
2012. jún. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a tökéletes válaszokat! :D
2012. jún. 18. 19:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!