Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ubuntu 12. 04 wifi probléma,...

Ubuntu 12. 04 wifi probléma, hardverileg kikapcsolva? Mobilnet?

Figyelt kérdés
Ubuntu 12.04 es verziót használok a netbookomon, tegnap telepítettem. És tegnap még wifi-ztem rajta. Ma megprobáltam vodafone mobil netezni azóta hardverileg kikapcsolva érzékeli a wifit a mobilnetre meg azt irja h van kapcsolat de netezni nem lehet. Ha kihuzom az usb modemet akkor csak annyi változik h eltünik a menüből a mobil net. Remélem tudok segíteni, még egy ujratelepitést megprobálok...

2012. jún. 18. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy hülyeséget írok, de giggolo-val kezelheted az eszközöket.Kapcsolódás - leválasztás.

De mindenképpen telepítsd újra.

2012. jún. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ujratelepítettem és olvasgattam neten, mások is tapasztaltak már ilyen hibát de nem sok megoldást találtam. Még mindig nemjo. nagyon zavaró, és még a mobil net sem.
2012. jún. 18. 16:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Próbálj meg egy Mint live cd-t.Azzal nem szokott nekem gondom lenni!!!
2012. jún. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán van rajta hardveres kapcsoló? Eleinte nekem sem kezelte rendesen, de most már egész jó. Leírom a trükköket, amikkel nekem sikerült a hibákat megkerülni:

(1) Ha lekapcsolom és fel, akkor a felkapcsolást nem veszi észre újraindításig.

(2) Hibernálás, sleep után felébredve letiltva marad a wifi újraindításig (de talán ezt is sikerült valahogy megjavítani). Olyan is volt, hogy belefagyott a hibernálásba vagy sleepbe, ha nem választottam le előtte a wifiről.

(3) Eleinte nem is kezelte a hardveres kapcsolót. Ha Windows alatt lekapcsoltam, Linuxon sem volt wifi és vissza sem tudtam kapcsolni. Újra Windowszal kellett elindítani, felkapcsolni, akkor már a Linux is tudott kapcsolódni.

2012. jún. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen,sajnos nincs hardveres kapcsolo csak fn+f2 ami nem jó linuxon. Szóval azt csináltam h feltettem egy xp-t majd ottrámentem h bekapcsolás és utána most feltettem azz ubuntu-t. De sajnos lassú az ubuntu. Azthittemsokkal gyorsabb lessz. 6-7 mp bekapcsolás utánamire megnyitja böngészőt. elégdurva....


Köszönöm a válaszokat. Még esetleg ha van valami teljesítmény növelő dolog? valamit kikapcsolni vagy ilyesmi? Bejelentkezés elött mindig ubuntu 2Dre állítom, ezt tudom.

2012. jún. 19. 18:50
 6/7 A kérdező kommentje:
És igen, sleep után tényleg nincs wifi. :D
2012. jún. 19. 21:37
 7/7 A kérdező kommentje:
Nos, megint szar a wifi. Ujrainditottam és megint azt irja h hardveresen kikapcsolva. AMI LEHETETLEN MERT NINCS IS ILYEN GOMBJA. Szóval pipa vagyok. Már nincs rajta win és nemtudom ugy bekapcsolna. Hihetetlen, az lessz h visszarakom a win7et vagy nemtudom...
2012. jún. 19. 21:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!