Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Engem az érdeke lne hogy hogy...

Engem az érdeke lne hogy hogy lehet a képeket így megszerkeszteni? (bővebben lent )

Figyelt kérdés
[link] ezen a képen vannak azok a szivecskék a háttérben.. az érdekelne hogy hogy lehet rátenni őket vagy akár láttam már ilyet pöttyökben is :) ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném :)

2012. jún. 8. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez nem szerkesztés, hanem fotózási módszer. Bokeh a hatás neve, amit a háttérben lévő fények adnak ki az objektív végtelen élesre állításával. Maga a szív egy sima kartonból kivágott előtétlap, amin át a fény beérkezik az érzekelőre. A kör vagy sokszög alakzat pedig az objektívben található rekesz lamelláinak számából adódik (minél több van, annál inkább kör rajzolódik ki.


[link]

2012. jún. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
oooké hát én ebből nem sokat értettem ://
2012. jún. 8. 23:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok fotós így az előző választ csak elfogadni tudom, és hinni neki.


Azonban képszerkesztővel is lehet hasonlót elérni.

Keress az interneten egy olyan hátteret ami megfelelne az ízlésednek.

Fényképezd le (maradjunk a linkelt képnél) a kezed egy neon zöld, vagy rózsaszín háttér előtt. A digitális képet nyisd meg egy fotószerkesztővel és a Varázspálcával tüntesd el az egyszínű hátteret. Az így kapott kezet pedig helyezd át az általad letöltött háttérre.


Ez így most nagyon elnagyolva lett leírva, de odafigyeléssel fotó minőségű képek is létrehozhatók.

2012. jún. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de azért köszi !
2012. jún. 8. 23:26
 5/7 A kérdező kommentje:
értem :) köszönöm 2. válaszoló
2012. jún. 8. 23:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Érthetőbben: ahol ilyen színes foltokat látsz, ott valahol a távolban lévő fényforrás fénye található. A fényképezőgép beállítható úgy, hogy minden távoli fény el legyen mosva, ezáltal nem a lámpát, hanem csak annak a fényét látod egy foltban.


Lehet a fotókat is manipulálni, lényegében csak egy adott átlátszóságú és színű ecsettel kell felvinni a képre valamilyen alakzatot, de ezeknél látszik hogy hamisak a képek. Például egy személy körül a szobában nem jöhet létre ilyen kép, mert a falon semmi nem világít. Ugyanúgy egy kinti képen az égen nappal sincsen a napnál több fényforrás, ami létrehozná a hatást. A szíves példa is Photoshopban megoldható, mert ott csak egy szív alakú ecsetet kell kiválasztani, randomizálni néhány tulajdonságát (szín például, átlátszóság, kontraszt), majd végighúzni az egeret.

2012. jún. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm utolsó mostmár értem:)) talán én is megtudom csinálni :D
2012. jún. 8. 23:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!