Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a jobb a gépnek? Egész nap...

Mi a jobb a gépnek? Egész nap bekapcsolva legyen, vagy ki-be?

Figyelt kérdés
Szóval okozok benne kissebb kárt? ha egész nap be van kapcsolva, vagy ha egy nap 2-3szor ki-be kapcsolom?
2009. júl. 2. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha helyesen állítod le nem okozol benne kárt ez egyértelmű. Azzal már vitatkoznék hogy jó-e a gépnek ha a nap 24 órájába megy. Nekem is szinte majdnem folyamatosan megy a gép, csak éjszakára van kikapcsolva a gép, az meg nem valami sok. Nekem mindig a merevlemezek mennek tönkre valamiért, lehet a kettő összefügg. Aminek el kell romolnia az el is romlik ugyebár. ÉS ha folyamatosan pörög a gép, a ventilátor, a merevlemez meg meg minden más, hát egy idő után biztos megfáradnak.
2009. júl. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem 24 órába gondoltam, hanem max 7-8 amikor itthon vagyok. de valamiért idegesít ha megy és amikor megunom kikapocslom, kb két órára... és ez megy egész nap. persze mikor elemgyek ithtonról kikapcsolom
2009. júl. 2. 13:24
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

így egyértelműen nem lehet megmondani.


rendesen szellőző, jó hűtésű házban a folyamatos üzem nem okoz semmilyen problémát. ha viszont nem jó a szellőzés, hűtés, akkor az alkatrészek túlmelegednek, ami már egyértelműen káros.


maga a ki- és bekapcsolás nem tesz jót semminek. nincs olyan alkatrész, ami szeretné, akár a ki- akár a bekapcsolást. (a tápegység pl. különösen nem szereti)


a napi 2-3 ki-be kapcsolás viszont gyakorlatilag nem oszt, nem szoroz semmit.


nekem évekig mentek a gépeim napi 24 órában, a hét 7 napján és sose volt velük semmi gond. az átlagos uptime (frissítések, telepítések miatt) 3 hét kürül mozgott. persze volt bennük 3-4 venti, ami a rendszer minden porcikáját állandóan szellőztette.

2009. júl. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát elég jó a szellőzés bár meleg az én szobám.. akkor inkább maradok a kikapcsolásnál:)
2009. júl. 2. 13:42
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Használhatod a késznlét funkciót is. Olyan, mint ha ki lenne kapcsolva a gép, de mégsincs. Ha visszahozod, akkor nem kell megvárni míg betölt a Windows.
2009. júl. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha 2-3 órán keresztül nem használod akko regyértelmű, hogy érdemes kikapcsolni. Nem teszel vele semmi kárt, és energiát is spórolsz. A hibernálás vagy készenléti leállítás is jó megoldás.

Amúgy nálam 10 éve megy folyamatos üzemben (24 órában) gép és jól bírja azt is. Megfelelő minőségő alkatrészek és megfelelő hűtés esetén ez sem gond neki.

2009. júl. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm a válaszokat :))
2009. júl. 2. 20:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!