Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Internetmegosztásnál magas...

Internetmegosztásnál magas sebességvesztés. Reális értékek?

Figyelt kérdés

A minap rendeltem 120Mb internetet attól a bizonyos szolgáltatótól akiket nem nevezzük nevükön. UPC...

Van modem,router röviden 2 asztali gép. Na most a problémám az hogy ha az egyik gép nincs bekapcsolva ( nincs adatforgalom ) akkor a másikon min 40Mb max 60Mb a sávszélesség. Beszéltem az ügyfélszolgálattal és közölték hogy a hiba az én készülékemben van...

A routert áramtalanítottam és az első bekapcsolásnál 90-100Mb-ot mértem. Kb 3 percig ugyanis utána újból 40-60Mb lett a sebesség.

Kérdés... Hol a sávszélességem?? :-)


Nem nagyon értek hozzá szóval ha sötéten írtam légyszives ne offoljatok.

Köszönöm a válaszokat.


2012. jún. 5. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:

A régebbi hálókártyák 100 Mbit-esek. A routerek (5000Ft-os kategória) 100 Mbit/s max sebesség mellett átvinni kb 60-80-at tudnak.

Konklúzió: jól hangzik a 120-as net, csak akkor fektess be Gigabites hálókártyába (ha nem az van), Gigabites routerbe (mert nem az van).

2012. jún. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy a 120Mbit-et ki tudd használni, olyan eszközök kellenek.

Már évek óta minden gépen (kivéve laptop) gigabites hálókártya van, azzal valószínű nincs gond, de a 120Mbit-hez a routerednek is gigabitesnek kell lennie és lehetőleg CAT6, de minimum CAT5e kábel kell hozzá.


Nálad valószínűleg a router a szűk keresztmetszet, mert egy olcsó router egyrészt tutira csak 100Mbit-es, másrészt még gigabites routerből is az olcsóbbak csak 80-100Mbit-et tudnak kiroutolni. Ha ki akarod használni a sávszélt, be kell ruháznod normális eszközökbe.

2012. jún. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem hozzáírni. Volt már 120Mb netem csak le lett mondva és most újra be lett kötve. Minden hardver alkalmas rá. Gigabytes kártya illetve egy cisco modem (upc által adott ami magas sávszélességgel dolgozik ) és egy asus router ami szintén. Mondom volt már 120Mb.
2012. jún. 5. 09:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor még három kérdés:


1. Hol méred a sebességet?

2. Milyen rendszer van a gépen és változott-e azóta, mióta a régen volt 120Mbit-ed ment?

3. Próbáltad-e most mérni közvetlen a gépre kötve?

2012. jún. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1. a upc oldalán a upc sebességmérőjével illetve a speedtest.net-en

2.közvetlenül csak egy gépbe kötve nem próbáltam de gyanítom akkor meglenne a sebesség.

Nade ha nem megy (nincs adatsebesség a másik gépen ) a másik gép akkor miért nem éri el az adatforgalmat úgy mintha csak egy lenne bekötve?

2012. jún. 5. 10:19
 6/7 A kérdező kommentje:
Win7 nem változtattam.
2012. jún. 5. 10:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát pedig a router lesz a ludas itt.

Ki kéne próbálni egy másikkal.

Esetleg nem tudsz valakitől tesztelésre kérni egyet?

2012. jún. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!