Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért változtatott Magyarorszá...

Miért változtatott Magyarország a billentyűk elrendezésén, amikor jó pár betűnket egyszerűbb bepötyögni az eredetin (pl. : gy, ty, ly, sz, zs)?

Figyelt kérdés

[link]


Én egyébként a 101es elrendezést használom, mert gyakran használom az angol-t is, de akkor sem értem, hogy miért kellett változtatni... Az í-t megértem, mert nem volt helye, de pl.: az Z és Y...


Szerintetek?


2009. jún. 30. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

nem szerintünk, hanem ténylegesen.


a kalapácsos írógépmél minnél közelebb van két betű, annál közelebb vannak a kalapácsok is és ezért annál valószínűbb, hogy összeakadnak, ha egymás után ütjük le őket. a qwerty billentyűzetten a ty és gy gépelése egyből bajt okozott volna.


amikor meg már volt egy kiosztás, ékezetes betükkel együtt, akkor nem praktikus egy újat kitalálni, hiszen az emberek többsége már azt ismeri. (ugyanezért qwerty az angol billentyűzet, holott ennek a kiosztásnak a számítógépeknél semmi értelme...)

2009. jún. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Aha...


Ja, az "Szerintetek?"-et úgy értettem, hogy Szerintetek nem lenne-e jobb, a qwerty nekünk.

2009. jún. 30. 11:53
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne jobb nekünk :)

Ugyanis aki normálisan gépel, annak sokkal egyszerűbb eltérő ujjal, vagy esetenként eltérő kézzel elérni a kívánt betűt, mert valamelyest gyorsabb. Legalábbis nekem biztosan.

2009. jún. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
mondjuk én előbb gépeltem qwerty-n, mint a magyaron. Azért érezhetem úgy, hogy jobb. Én már nem tudnék átszokni, talán igen, de hosszú időbe telne. Most tanulok tíz újjal gépelni, itt is a qwerty szerint tanulom, remélem nem lesz gond.
2009. jún. 30. 12:17
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

neked otthonra van ezen a kettőn kívül még kb. 100 féle kiosztás. azt használod, amelyiket akarod.


a hivatalosnak viszont olyannak kell lennie ami elfogadott, ismert. nem lehet egyik pillanatról a másikra lecserélni.


ráadásul a qwerty is lassítja a gépelést a többi esetben, tehát hamár cserélgetsz, akkor ne egy másik szarra cserélgess, hanem csinálj egy teljesen újat, amin aztán tényleg sokkal könyebben és gyorsabban lehetne gépelni.

2009. jún. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

itt megnézhetsz sokfélét, ha tudsz kicsit angolul, akkor érdekes dolgokat is olvashatsz.


[link]

2009. jún. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!