Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a lent...

Mi a véleményetek a lent található weboldalról?

Figyelt kérdés
[link]
2012. máj. 21. 18:47
 1/2 A kérdező kommentje:
Megjelenésre, küllemre, tartalomra gondolok. A válaszokat előre is köszönöm.
2012. máj. 21. 18:56
 2/2 zsomkovacs ***** válasza:

Először is szögezzük le: mobiltelefonon (még csak nem is okostelefonon) néztem az oldalt, tehát ha valami működik, amit esetlegesen kritizálnék, azért elnézést kérek.


Határozott pozitívum, hogy az oldal működik mobiltelefonon, ráadásul egész gyorsan renderel, és nem egymásra szórt div-ekből áll. (Jó, a videók nem mennek, de ez egyértelműen a telefon hibája.) Ami problémás lehet, az a konkrét HTML kód. Ha már XHTML-ben dolgoztok, csináljátok rendesen.

[link]


A validator 79 hibát talált. Nem a világvége, lemaradtak a zárótagek, ilyesmik, de egy-két olyan hiba is benne maradt (pl. lemaradt > jel), ami zavarhatja a böngészőket, extrém esetben nézhetetlenné teheti az oldalt. Ráadásul a valid kód gyorsabb, biztosabban azt mutatja, amit kell, és a Google is jobban szereti, ami csak előnyötökre válhat.


A megjelenés áttekinthető, letisztult, az ikonok a címek mellett tetszettek, jó ötletnek tartom. Ami viszont erősen szúrta a szememet, az az egyenetlenség. Felül rengeteg grafika, videók, csilli-villi, aztán meg fehérség. Én inkább betennék egy háttérképet, és kicsit (NAGYON kicsit!) áttetszőve tenném a fehér részt. Így olvasható maradna, de kicsit talán hangulatosabb lenne. A videókat felülről, ha lehet, tüntessétek el. Egyrész *lassú*, terheli a processzort, amire senki nem vágyik, másrészt a felső képpel együtt tökéletesen eltereli a figyelmet a menüsorról (ami amúgy szerintem jól nézne ki). Ha nem lennének ott a videók, akkor könnyebb lenne megtalálni a menüt, egyszerűbb lenne használni az oldalt, ami ráadásul gyorsabb is, ergo a felhasználó örül. De gondolom nem azért van ott az a videó, hogy ott világítson, hanem mert meg akarjátok mutatni a világnak, így nem lenne célszerű kidobni őket. Mit lehet tenni? Szerintem csináljatok egy sidebart. Ide mehetnének leírások és linkek a videókra (maga a videó ne legyen itt!), továbbá az alsó fórumot is át lehetne ide pakolni, mert ott lent nem látszik túl jól. (Egyáltalán, minek már a kezdőlapra is hozzászólás? Arra ott a fórum. A kezdőlap arra való, hogy tájékoztasson, hogy a felhasználó kiválaszthassa azt, ami érdekli. Ne zúdítsatok mindent a nyakába - ha jó az oldal, megteszi majd ő maga.) Apró hiba, hogy a bejelentkezés nálam a bal felső sarokba került, nem tudom miért. Ó, és a fejlécben leírt adatokat áthelyezném (szervercím -> láblécbe, elfelejtett adat -> bejelentkezés dobozba).


Tartalom. Nos, egy olyan témát választottatok, amiről nagyon sokat írnak, így nehéz a helyzetetek. Nagyon jónak kell lennetek, ha tényleg sikeresek akartok lenni. A kis leírások a címek alatt egész jók, volt olyan cikk, amire emiatt kattintottam rá, és nem csak a tesztelés kedvéért. A cikkek sem rosszak, mondjuk úgy korrektek, de nincs meg bennük az, ami igazából megfogna. Ez nem baj, ehhez ugyanis idő kell, hogy kialakuljon a saját stílusotok, és persze sokat, nagyon sokat kell írni. A cikkek egyébként lehetnének kicsit hosszabbak. Pozitívum még, hogy nem láttam egetverő hibákat benne (kisebbeket se).


Összességében azt kell, hogy mondjam, hogy ez egy egész jó oldal. Ahhoz képest, ami itt gyakorikérdéseken meg szokott jelenni, nagyon jó. Úgy gondolom, hogy ha még dolgoztok rajta egy kicsit, kijavítjátok a hibákat, és hajlandók vagytok energiát belefektetni a cikkírásba, érdekességek keresésébe, üzemeltetésbe, karbantartásba, akkor ebből még lehet is valami komoly. Lehet, hogy nem ez lesz, minden idők legjobb ilyen témájú blogja, de mindenképpen nagyon korrekt lesz, és akár egy jelentősebb állandó olvasótábort is szerezhettek vele.


Ha gondoljátok, szívesen segítek a későbbiekben is. Ha érdekel titeket, írjatok privát üzenetet.

2012. máj. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!