Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha laptopot át dugom, egy...

Ha laptopot át dugom, egy nagyobb lcd monitorra, vagy esetleg egy tévére a játék miatt, akkor romolhat a grafikai teljesítménye?

Figyelt kérdés
Egy geforce 610m típusú videokártyás Asus x53sd típusú laptopom van, és ha az adott játékot nagyobb monitoron akarom játszani, ha mondjuk pont elviszi az adott játékot full hight-ban, akkor arra van esély hogy a kétszer nagyobb monitoron, már lagolni fog? Vagy a nagyobb kijelzőnek ehhez semmi köze nincs?

2012. máj. 19. 19:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A nagyobb kijelzőhöz nincs köze. Viszont a nagyobb képernyőn (lehetséges, hogy) kicsit rondábban fog megjelenni a kép, hiszen a nagyobb monitornak nagyobb lehet a felbontása.


Megoldás:

A játék beállításainál feljebb nyomod a felbontás, ami okozhat FPS szám csökkenést, vagy lépj egy lépést hátrébb a monitortól :)

2012. máj. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
okés köszi! ;-)
2012. máj. 19. 20:23
 3/11 anonim ***** válasza:
A nagyobb képernyőnek valószínűleg sokkal nagyobb a natív felbontása. Ha azt használod, akkor romlik a grafikus teljesítmény, játéktól függően akár a játszhatatlanságig. Lehet azonban a nagy képernyőn is kis felbontást használni, akkor viszont ronda, elmosódott lesz a kép.
2012. máj. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És olyat hogy lehet megcsinálni, hogy a monitoron mondjuk a játék menjen, és laptop kijelzőjén meg mondjuk az internet böngésző? Szóval megosztani a két képernyőt?
2012. máj. 19. 21:41
 5/11 anonim ***** válasza:
Extended desktopra állítod, és úgy. De akkor is csak az egyiket tudod használni aktívan, hiszen csak egy ablak lehet egyszerre fókuszban.
2012. máj. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nekem az is jó, csak kipróbálnám! Leírod hogy hogyan tudom megcsinálni pontosan?
2012. máj. 19. 21:44
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem használtam nvidia kártyát már vagy 10 éve, úgyhogy nem tudok pontos leírást adni. Megnyitod az nvcpl-t, és abban a kijelző beállításoknál ott lesz.


Ha aktiváltad a második kijelzőt, akkor az egérrel át tudod rá húzni a böngészőt.


Egyébként ennek egy hasznosabb felhasználási módja, ha mondjuk egyik képernyőn film megy, a másikon meg netezik valaki, elvégre a film tud passzívan is futni.

2012. máj. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jaja filmezés a nagy monitoron, és közben net e laptopon. Amit mondtál az nvcpl az hol található?? Nekem ez egyenlőre kínai mert még nem csináltam, de biztos egyszerű. Ez az nvidia beállításai között van vagy hogy?
2012. máj. 19. 22:07
 9/11 anonim ***** válasza:

nvcpl = nvidia control panel


Elvileg ha az asztalra jobbklikkelsz, akkor ott lesz a helyi menüben, de a vezérlőpultban vagy a start menüben biztos megtalálod.

2012. máj. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
oké, otthon majd próbálkozom akkor, mert még dolgozok, aztán csak összejön! köszi a segítséget!
2012. máj. 19. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!