Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem tudom, hogy az inverter...

Botond48 kérdése:

Nem tudom, hogy az inverter nem e meríti le a kocsi akumulátórját?

Figyelt kérdés
Van nekem egy 150W -os inverterem,ami 12v-ról 220-240v-ot biztosít és azt mondják nekem hogy ez lemeríti a kocsinak az akumulátorját, egy leptopot szeretnék róla üzemeltetni ami 90w-os. Aki tud az segíatsen,hogy lemeríti-e a kocsi akumulátorját?

2012. máj. 14. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Járó motornál biztos nem meríti le mert a generátor "visszatölti".

Ha nem jár a motor, akkor ugye a generátor sem így merül.Ha azt nézed, a kocsi világítását rajtahagyod akkor is merül, csak nem annyira.

2012. máj. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Mindenképp meríti. Ugyanis ha az inverterből úgy tudnál energiát kinyerni hogy nem táplálod, akkor nem inverter lenne a neve. Egyébként laptopot tudsz szivargyújtóról is üzemeltetni. Minél kisebb az autó akkumulátora, nyilván annál gyorsabban meríti le.
2012. máj. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 D_Jones válasza:

Az inverternek elég jó a hatásfoka..

Csináld úgy, hogy számolj rá max 20%-ot a kivett teljesítményre, meg legalább 10-15 W-ot üresjáratba is (hűtőventi+egyebek). Azaz folyamatos használat mellett kb 2 db 55 W-os halogén hosszúfény számára szükséges energiát zabál el kábé. Na.. amennyi idő alatt az lehúzza az akksit, kb annyi ideig fog működni az invertered is.

Ami mondjuk ha kicsit is intelligens, akkor 11 V kapcsfesz alá zuhanásnál lebont és nem szívja tovább az akksit...


Tipp: Ha hangtechnikát üzemeltetsz róla, és a mélyek betorzítanak, akkor már közel a vég az akksi számára (töltési szempontból). Indíts rá, és üzemeltesd olyan 1.5k rpm-en vagy 5 percig a motort (alapjáraton hajlamos a generátor annyira kevés feszt kitolni, hogy az újratöltéshez IS kevés)


Tipp 2: Pakolj be egy 72 Ah-s akksit a csomagtérbe (jó nehéz :) ) és egy cca 1000 Ft-os elektronikával oldd meg, hogy rá tudjon tölteni a generátor, de visszairányba ne tudjon húzni róla - az indításért felelős akksihoz ne férjen hozzá az inverter áramköre.

Azt ne tudja leszívni. Nem kell hozzá elektrós diploma :P:D

2012. jún. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, mindenkinek, nem meríti le Horvátországba fele menet 8 órán kersztül ment és tökéletes volt Köszi azért!!
2013. márc. 17. 21:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!