Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Wi-Fi! Hogyan működik?

Wi-Fi! Hogyan működik?

Figyelt kérdés
Nos....mág soha nem volt olyan telefonom vagy számítógépem vagy bármilyen más eszközöm, amin wifi lett volna. Most kaptam egy lap-top-ot és van rajta wifi, de én nem tudom, h hogyan kell használni, csatlakozni stb. Légyszi valaki magyarázza el nekem, vagy küldjön olyan linket, amin ezt megértem. Köszönöm :)

2012. máj. 14. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is kell, hogy legyen egy WiFi "adó", azaz egy router vagy access point ami sugároz. Ha ez megvan, akkor ez kétféle módon történhet nagyjából, vagy biztonságos, vagy védtelen "jelet" sugároz. Ha a jel nincs kódolva, akkor a képlet egyszerű, bekapcsolod a laptopon a WiFi vevőt (már ha nincs alapból bekapcsolva), ezt vagy egy dedikált gombbal, vagy egy "fn+gomb" párossal lehet megtenni (laptopfüggő). A jobb alsó sarokban a Windows mutatni fog egy ikont, ahol a fellelhető WiFi jeleket láthatod. Ezek közül csatlakozhatsz a "védtelen" forrásra és kész.

Ha kódolt a jel, akkor a menetrend ugyanaz, de tudni kell a jelszót is a csatlakozáshoz, amit kérni fog a gép.

Ennél egyszerűbben nagyon nem tudom elmondani :)

2012. máj. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]

Vezeték nélküli hálozat amin kapcsolódni tudsz az internethez.

2012. máj. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2012. máj. 15. 07:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!