Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik a böngészővel tudok...

Kovike kérdése:

Melyik a böngészővel tudok egyszerre sok honlapot nyitva tartani úgy, hogy nem "nyírja ki" a gépem?

Figyelt kérdés
Chrome is, Mozilla is... eszi a memóriám... és nagyon megszoktam hogy 10-20 lap van megnyitva egyszerre... köszi előre is! :)
2012. máj. 14. 05:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy a felsorolt két böngészőn kívül nincs is nagyon más, amit érdemes telepíteni. Bizony a multi tasking minden rendszert megterhel, ez ellen nincs mit tenni sajnos.
2012. máj. 14. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én legtöbbet az Operát használom, szerintem ez elég keveset fogyaszt. (Chrome-ot nem szeretem, töröltem.) De jobban jársz, ha rászoksz, hogy nem tartasz nyitva egyszerre túl sok oldalt.

Illetve még priorizáló programot is használok, alap windows folyamatok közül a legtöbbnek a prioritását visszavettem, a böngészőét pedig feljebb. Ez is segíthet. Meg persze meg kell tisztítani a gépet a felesleges folyamatoktól, ez az alap.

2012. máj. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Chrome-t használok én is, nálam nem okoz memoproblémát, igaz egyszerre csak 5-6 oldalt tartok max nyitva
2012. máj. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70-80%-ban a megnyitott oldaltól, az ahhoz szükséges kiegészítőktől függ, hogy mennyi memóriát használnak. Ha megnyitsz 10db flash oldalt, akkor 10x fogja pl a flasht betölteni (biztonsági okokból). Így túl sok különbség nem lesz a memóriahasználatban. Memóriát a gépbe és kész.
2012. máj. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én az Opera 11.01-es verzióját javasolnám.

Innen tudod letölteni:

[link]

Hetente egyszer végigolvasom a tudományos/technikai híreket több nagy hírportálon, illetve kisebb oldalakon. Ilyenkor legalább 50 cikk van nyitva, és még egyszer sem omlott össze. RAM-ot viszonylag keveset fogyaszt (bár 1GByte azért nem árt a gépbe), és ha kikapcsolod a beépülő elemeket (hogy ne töltse le a Flash reklámokat) a processzort sem terheli nagyon.

2012. máj. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyikkel sem.Ramot neki meg erősebb proct
2012. máj. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Pj0tr ***** válasza:

Ez kicsit olyan, hogy egy 300 lóerős kocsit szeretnék, amivel 100 km/h-ás ellenszélben 200 km/h-val szeretnék haladni, de ne fogyasszon többet mint 3 liter 100on...

A memóriát elsősorban azok az adatok fogyasztják, amiket te töltesz le. Illetve, hát a letöltéseid indukálnak. Az oldalak tele vannak képpel, flashekkel és természetesen futtatni kell kell valahol a falsh/silverlight/javascrit cuccokat is. Nem hiszem, hogy örülnél, ha natívba futtatná ezeket a gépeden.

2012. máj. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a firefox nem eszik szinte semmit. Most 18 oldal van megnyitva, és 450MB RAMot foglal csak magának.
2012. máj. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!