Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Xp telepítés közben mi lehet...

Xp telepítés közben mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Windows 7-et szeretném lecserélni Xp-re. De amikor telepítés közben újra indul a gép, akkor valamilyen hibát ír ki a winchester-re és nem lehet tovább telepíteni! Utána ha a win7-et újra fel akarom rakni, akkor az simán felmegy! Mi lehet a baj?
2012. máj. 9. 14:15
 1/5 Argloss ***** válasza:

Az a baj, hogy az XP már nagyon régi rendszer és az alap verziós telepítő nem ismeri fel a SATA merevlemezeket.

Próbálkozz meg egy SP3-as telepítővel, esetleg integrált a telepítődbe a megfelelő drivert..

Az is egy lehetőség, hogy a BIOS-ban átállítod az ACHI módot... (vagy ahogy nálad nevezik...)

2012. máj. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Érdemes integrálni a sata drivert. Gyorsabb lesz a rendszer. Legalábbis én úgy vettem észre, annak idején.
2012. máj. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A BIOS-os megoldást kipróbálom!
2012. máj. 10. 07:45
 4/5 A kérdező kommentje:

SATA-val biztos nincs baj. IDE winyóm van!

Újraindításkor a következőt írja ki: Hiba a rendszer betöltésekor!

És ezután semmit nem csinál! A win7 simmán visszamegy, de az XP nem akar visszajönni!

2012. máj. 21. 16:21
 5/5 anonim válasza:

Szia, ha még nem késő...Nekem is ugyanez volt, biosban állítsd át a bootolási sorrendet erre: 1.HDD 2.CD/DVD ROM 3.FLOOPY

ui.:ha nem megy, nem tudok segiteni :(

2013. máj. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!