Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megéri leváltani a Windows-t...

Megéri leváltani a Windows-t Linux-ra?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat olvastam a Linux-ról, elég pozitív dolgokat szűrtem le, de lenne pár kérdésem vele kapcsolatban:

Hogyan működik; hogyan tehetném felhasználóbaráttá; filmeket, zenéket nehézkes-e lejátszani rajta; játékokat elindíthatom-e alatta; windowsos programokat elérhetővé tudom-e tenni; melyik verzióját érdemes használni?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. máj. 7. 22:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ha csak átlag felhasználásra kell mint net,film,zene esetleg irodai munka,akkor megéri.

De ha játszani is akarsz vagy komolyabb tervezési munkákat csinálni akkor nem,mert Linux-ra nem adják ki a nagyobb címeket még a kisebbeket se nagyon és profi tervezői programok se igen vannak rá.A Windows-os programok,játékok igaz futtathatók,de nem mind és nem tökéletesen.


A programok telepítéséhez annyit hozzá tennék hogy még weboldalra sem kell felmenni a programok telepítéséhez.A legtöbb Linux disztróban van csomagkezelő amiben kategóriákba vannak szedve a programok,leírással,ott csak ki keresed ami kell és egy kattintással telepítheted.De nem mindég a legújabb verzió érhető el az ilyen csomagkezelőkben,szoftver központokban.


Én másfél évig használtam Linux-ot de végül vissza tértem a Windows7-re mert volt pár program aminek nem volt alternatívája Linux-ra a Windows-os program pedig nem futott valami jól (legalábbis azok amik nekem kellenek).Nekem személy szerint hardver kompatibilitási gondom nem volt,mindenemmel kompatibilis a Linux,de sok hardverrel,eszközzel nem kompatibilis ezért van rá esély hogy nálad nem fog tökéletesen működni.


Amiket ajánlok hogy kipróbálj:


PCLinuxOS

Pardus

Mandriva

openSUSE

Ubuntu

LinuxMint

Fedora

PinguyOS

Debian (ha már az alapokkal tisztában vagy)


De rengeteg Linux disztrót találhatsz itt:

[link]


És Linux-ra porogramokat itt:

[link]

2012. máj. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 kovpet ***** válasza:

"A Linuxnak nem exe file formátum kell, hanem rpm."


Ezen jót röhögtem :)


Kérdező: tegyél virtuális gépbe Linuxot és úgy ismerkedj vele. Szánj rá időt, mert úgy jársz, mint #6.

2012. máj. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ha windowsos programokat és játékokat akarsz rajta futtatni akkor minek Linux? Akkor használj Windowst. Ha hajlandó vagy lecserélni a kék E betűt és hasonló kompromisszumokra, akkor rakj fel egy ubuntut, ha nem akkor hagyd a wint, mert csak szentségelés lesz hogy ezen nem megy az explorer meg a gta négy gombbaaaa
2012. máj. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
bocs az offért de ki az a gyökér a 60+os korosztályon kívűl aki explorert használ?
2012. máj. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!