Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Előre telepített vagy külön...

Előre telepített vagy külön op. Rendszer?

Figyelt kérdés

melyik a jobb választás?ha olyan laptopot veszek,amin már rajta van az op.rendszer,vagy amire én külön veszem meg?

előnyök és hátrányok egyaránt érdekelnének!


2012. máj. 3. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Az előre telepített nem a tied hanem a laptopé(ha eladod vele megy)Ha külön veszed meg az már a tied.
2012. máj. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha értesz hozzá, jobban jársz a külön adott rendszerrel, mert úgy rakod fel, ahogy akarod. Ha nem értesz hozzá, akkor jobb az előre felrakott, mert bekapcsolás után lényegében azonnal tudod használni a gépet. Anyagilag általában jobban megéri az előretelepített.
2012. máj. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az előtelepített op. rendszertől is függ. Elég sokfélét használnak.


FreeDOS-nál egyszerűen olyan, mintha nem is lenne. A felhasználó úgyis telepít magának rá egy modern rendszert.


A különböző Linux változatokkal az a probléma, hogy az átlag (értsd Windows) felhasználónak teljesen idegen. Alapjaiban máshogy működik, és nem valószínű, hogy hajlandó rászánni az időt és energiát a megismerésére. Gyakorlatilag már az első program megkeresése és telepítése teljesíthetetlen feladat lesz a számára.


Ha az a rendszer egy Windows, akkor a géphez kap egy termékkulcsot, amivel a normál piaci ár alatt (~25000HUF) vásárolhat magának egy OEM Windows telepítő lemezt, amit kizárólag azzal az egy géppel használhat, viszont nincs gondja a telepítésre és a már kiismert környezetben mozoghat kényelmesen.

2012. máj. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Kinéztem 2 laptopot(ugye az egyiken van op.a másikon nincs)és egy árban lennének,szóval a pénz kivételesen ebben a helyzetben nem dominál.

Eddig ha a mostanit újra kellett telepíteni,akkor mindig lepasszoltam másnak,mert nem volt eredeti,és nem akartam vele foglalkozni.

Most viszont mindenképp eredetit akarok,és meg szeretném tanulni hogyan is működnek ezek a dolgok :)

Ha előtelepítettet veszek azokon rajta vannak már a driverek is?

Viszont ha külön van,akkor azt rá tudom tenni a következő gépemre is?

Ja igen,és win 7 a rendszer!

2012. máj. 3. 21:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha OEM változatot veszel, akkor az op. rendszert csakis ahhoz a géphez használhatod. Az "dobozos" változatot használhatod több gépen is (de egyszerre csak egy gépen lehet).
2012. máj. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!