Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem találja a merevlemezem?

Miért nem találja a merevlemezem?

Figyelt kérdés
Windows xp-t akarok felrakni a laptopomra,de nem engedi mert nem találja a merevlemezt. Viszont a windows 7 meg megtalálja és gond nélkül fel is tudom rakni,de ahhoz meg gyenge a laptop. Mi lehet neki a baja?
2012. máj. 1. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Hibás a telepítő.
2012. máj. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2 telepítővel is próbáltam:S
2012. máj. 1. 14:42
 3/7 A kérdező kommentje:
Tényleg azok a hibásak :S A 3. telepítővel gond nélkül ment:)
2012. máj. 1. 14:50
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2012. máj. 1. 14:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Az első nem jól írja. Bizonyára az a helyzet, hogy SATA csatlakozású a merevlemez (szép is lenne manapság, ha nem... :D). Viszont az XP-ben alapból nincsenek SATA driverek, főleg nem a modern a modern chipsetekhez.

2 megoldás van:

Vagy készítesz nLite -al egy saját Windows telepítőt, amibe befúzöd a meghajtód (ha kezdő vagy, felejtsd el...)


Vagy bemész a laptop BIOS menüjébe (avagy SETUP, indításkor del, vagy más billentyűvel lépsz be - kiírja valszeg) és a SATA vezérlőt natív SATA módból kiveszed.

Rendszerint Native SATA vagy ACHI lehetőséget kell keresni amit Off / Disabled állásba kell tenni. Eztán az XP is gond nélkül felmegy. Az már más kérdés, hogy ha a Windows 7 is rendesen fut rajta, butaság XP-t telepíteni rá. :)

2012. máj. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdező: Lehet, hogy abba voltak előre befűzött driverek? Ezesetben viszont buherált Windows lehet... Az nem túl jó.
2012. máj. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nos,igen buherált a windows,de engem az nem naon érdekel,csak az h működjön:) Windows7-et meg azért akarom lecserélni,mert nincs meg az 1gb ram-om :(
2012. máj. 1. 15:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!