Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miben különbözik a linux...

Miben különbözik a linux által használt ext4 az XP által használt NTFS fájlrendszertől?

Figyelt kérdés

Például az ext4-es fájlrendszer, tudja-e írni az NTFS partíciót? És az NTFS partíció látja-e az ext4-et?

Tervezem, hogy XP mellé felteszek egy linux Mint-et.


2012. ápr. 30. 11:30
 1/8 anonim válasza:
Ne tedd, mert a linux eléggé zavaros ilyen téren, pláne ha nem ismered, hogy hogy kell helyesen beállítani. Egyik fájlrendszer sem látja a másikat, én is itt buktam el. Ha linuxba léptem be, nem volt, csak a kis meghajtó rész, amit adtam neki, ha win7, akkor meg a linuxnak nem volt hűlt helye sem...
2012. ápr. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
nekem xp mellett fenntvan egy lmde, linuxról elérem az egész windows-t, csak fordítva nem, de mivel a linuxot már többet használom, ez nem zavaró.
2012. ápr. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Teljesen más felépítésű a 2 fájlrendszer.


A Windows NTFS-en és FAT-eken kívül mást nem igazán ismer, ellenben a linux szinte az összes létező típust tudja kezelni. (Ha alapból a kernel nem is ismerné, pillanatok alatt fel lehet tenni a kiegészítést hozzá.)


Nem zavarják egymást, de Win alól nem fogod elérni a linuxos partíciót.



[link]

[link]

2012. ápr. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az ext4-ben nem vagyok biztos, deaz ext3-ból látható az NTFS némi bütykölés után.

Kell hozzá az ntfs-3g csomag, majd be kell venni az fstabba ntfs-3g fájlrendszerrel. Ha szerencséd van, akkor a disztribúciód megcsinálja helyetted.

Windowsra vannak programok, amik látják az ext2 és az ext3 partíciókat; az ext4-ben nem vagyok biztos.

2012. ápr. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi?

"ext3-ból" nem látsz te semmit, az fájlrendszer típus és nem operációs rendszer...


A rendszer kernele kell, hogy ismerje az NTFS típusú fájlrendszert és ezt a legtöbb linux alapból ismeri is.

2012. ápr. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem a fájlrendszernek kell látni a másik fájlrendszert, hanem az os-nek ezen a téren meg ott tartunk hogy a linux tudja írni olvasni az ntfs-t a windózer meg nem is látja az ext4-et.
2012. ápr. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Viszont, ha win mellé rakod, akkor a töredezésmentesítést ne erőltesd a win-en.Kicsit megzavarodik utána az elpakolt adatok miatt a linux!
2012. máj. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gepzene ***** válasza:
...kivéve nálam meg a többinél:)
2012. máj. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!