Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tudtok érettségi utáni informa...

Tudtok érettségi utáni informatikai képzést ajánlani?

Figyelt kérdés
Egy éve érettségiztem de nem mentem tovább tanulni. Mindig is érdekelt a számítógépek világa és elhatároztam, hogy az informatikával szeretnék foglalkozni! (Pl: weblap szerkesztés, programozás, rendszer kiépítés stb) Tudom, hogy leányálomnak tűnik, de jó lenne pár év múlva egy nagy cég weblapját készíteni, rendszerét fent tartani. :) Jelenleg szakácsként dolgozom, és mindenképp dolgoznom is kell mert el kell tartanom magam, úgyhogy semmilyen egyetemet nem tudok megoldani nappali tagozaton. Én kurzus szerű tanfolyamra gondoltam, csak nem tudom hol érdemes keresgélni, ebben kérem a segítségeteket! És kiegészítve azzal a kérdéssel, hogy milyen szakmát tudnátok ajánlani nekem amire van kereslet és "jól is keresnek"? Természetesen az informatikai szakirány (tudom hogy tág) fogalmán belül. Köszönöm előre is a válaszokat!

2012. ápr. 24. 00:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Az ilyen tanfolyamokat felejtsd el, max érdekességnek jók, szakmai szempontból kb a nullával egyenlőek.


Az informatikán belül, ha csak a pénz miatt keresel szakágat, akkor azt is felejtsd el!

Ha valamit csak a pénz miatt kezdesz el informatikai területen, akkor csak szívni fogsz vele. NAGYON kell szeretned amit csinálsz.


De webfejlesztés/hálózatépítés/üzemeltetés korrektül tud fizetni, meg ott van az informatikai biztonsági terület, ahol szintén vannak jó pénzek.


Tanulni pedig vagy menj estire/levelezőre egy jobb egyetemre, hogy egy jó papírt is szerezz, na meg valamennyi tudást vagy minimum valami jobb helyen csinálj egy OKJ-t.

(Pl ELTE webprogramozó vagy rendszergazda)



Az egyéb kurzusok tényleg kb semmit nem érnek és szóba sem fognak a komolyabb cégek állni veled megfelelő papírok nélkül.

2012. ápr. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Persze! Nem is ilyen oklevelet adó kurzusra gondoltam, hanem okj-ra minimum. Annyira nem lett jó az érettségim, hogy egyetemre mennyek, de az okj-n erősen gondolkodok! Szeretném csinálni, és ezt el tudom képzelni jövőnek is. A pénzes részéről pedig annyit, hogy ebből él meg az ember ezért az fontos! Erről mi a véleményed?? : [link]
2012. ápr. 24. 11:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!