Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy tudnom kideríteni hogy...

Hogy tudnom kideríteni hogy ki keres rejtett számról?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 21. 19:26
 1/3 k.lau13 ***** válasza:
Ajánlom figyelmedbe a rendőrséget, ha hajlandóak foglalkozni ilyesmivel, már pedig hajlandóak kell hogy legyenek.
2012. ápr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha mobilról van szó, akkor némi pénzért megoldható.

Bővebben: [link]

2012. ápr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól, hogy valaki felhív rejtett számról nem lesz rendőrségi ügy belőle. Jól is nézne ki ha mindenki rohanna a rendőrségre, mert felhívták a rejtett számról.


Amit a második javsolt elég drága mulattság. Egyébként az ötlet zseniális - a maga módján.

Amikor érkezik a bejövő hívás a telefonodra akkor a telefonközpont - akár mobil, akár vezetékes - mindig tudja ki a hívó szám. Viszont van egy ún. presentation indicator a jelzésüzenetben ami azt is megmondja a központnak, hogy hívott készüléken megjelenjen e ez a szám vagy nem. Na most a jön az okosság: bizonyos szervek pl rendőrség, tűzoltóság diszpécserközponti hívószámain van egy olyan beállítás ami felülbírálja ezt és minden esetben megjelenik a hívó szám is. Egyébként nem vagyok benne biztos, hogy ez valami kivételes kategória lenne, lehet jó pénzért magánszemélyek is megkapják.


Visszatérve az okosságra, amit a második javasolt itt egy külföldi - angliai - hívószámra kell átirányítani a telefondat. Az angol számnak van egy olyan tulajdonsága, hogy kijlelzi minden esetben a hívott számot. Nevezzük clippro kategóriának a kedvemért. Tehát felhívnak téged, te átirányítod a számot az angol számra, az pedig visszaküldi neked a hívott számot. Mi a buktató ebben neked? Megtudod ugyan, hogy ki hívott, de az átirányítás költségeit te állod. Magyarán olyan mintha angliába hívnál fel valakit. Ha tudnám, hogy neked ilyen szolgáltatásod van és ki akarnák tolni veled akkor csak felhívnálak és félretenném a telefont. Én mindenképp kifizetem a normál hívás díját, de te még többet fogsz: a külföldi hívást fizeted amíg én le nem teszem a telefont.

Tehát: fizetsz 5990Ft-ot azért, hogy regisztráld magad + kifizeted az átiránytás díját, ergó meg leszel kopasztva :D

2012. ápr. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!