Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kéne egy ütős gép config....

Kéne egy ütős gép config. Lehetséges ebből az összegből?

Figyelt kérdés

Egy olyan gép config kéne, ami elvisz sok mostani játékot, mint pl: GTA IV... vagy Prototype... Esetleg még a need for speed run...

A keretem 50000 forint... ha jól tudom, akkor lehet dual procy-t is használni, van egy 2,6ghzes procy amihez szeretnék egy 3,2-es procy-t venni... egy új alaplapot, és egy vidi karit...És ugye van 2x2giga DDR2 Ram-om, ha azt be szeretném cserélni, lehetséges lenne, hogy ugyan azt a "4giga ram-ot" csereként megkapjam, vagy ha 4gigát adok akkor csak 2 jön vissza?


2012. ápr. 19. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Akárhányszor megláttam leírva y-al azt hogy "procy" kirázott a hideg.


Nade:

A processzoros dolog az általad elképzelt módon nem fog működni. És a cserebere dolgok manapság pénzért működnek.


Legjobb lenne, ha felteszed ezt a programot: AIDA64

[link]


Aztán megírnád az alábbiakat nekem:

-alaplap neve (pl: ASUS P8H61M..satöbbi)

-CPU (processzor) típusa (Intel Celeron...ilyesmi)

-memória típusa/sebessége (DDR2, hány MHz-es.

-merevlemez típus, méret...az sem rossz megoldás, ha leveszed a géped olfalát és megnézed hogy SATA vagy IDE csatlakozós.


Segítségként:

SATA: kis vékony kábelű, valószínűleg piros.

IDE: széles szürke kábel

Képek róla:

[link]

[link]


-ugyanez a kérdés a DVD-íródnál, hogy sata csatlakozós e.

-esetleg jó lenne ha a meglévő házadról kiderítenél minél több infót.

-ami még mindenképp kel, a mostani tápegység típusa, hány W-os, satöbbi.


Ha megtudjuk ezeket, akkor meg tudjuk mondani azt is mi az ami megmaradhat, és mi az amiből mindenképp új kell.


Amúgy azt mondom, 50k elég kevés, egy 80k körüli összegből már kihozható lenne újonnan egy nagyon alap gép, 50k környékén a használt gépek között lehet esetleg nézelődni.

2012. ápr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

CPU típusa: AMD Athlon 64, 2600 MHz (13 x 200) 4000+

Alaplap neve: Gigabyte GA-M68M-S2P v1 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

DIMM1: Transcend JM800QLU-2G 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)

Hangkártya: Realtek ALC887 @ nVIDIA nForce 7025-630a (MCP68SE) - High Definition Audio Controller


Vidikarim halott... :D

DVD , Merevlemez - SATA

Tápocska 400W



---------

És +még egy hűtőt (ventit) szeretnék bele rakni, de nincs benne az 50k-ba azt külön fizetem, és elnézést a proc"y" ért nem volt kedvem kiírni már teljesen, szóval akkor processzor... :D

---------

A házamról bővebb információt nem tudok adni, egy alap ház... nem fektetett hanem állított. elnézést ha hülyén fejeztem ki magam.

2012. ápr. 20. 17:16
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja és 2x2 Giga Ramo...
2012. ápr. 20. 17:19
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát elég szűkös keret ez az 50-ezer forint.


Én azt mondom, ennyiből lehet legjobb lenne ha a meglévő alaplapodra lenne építve a konfig.

Ha minden igaz ez a lapod van: [link]


Ez jó, mert támogatja az AM3-as foglalatú processzorokat, és van rajta PCI-E csatlakozó is.


50k-ból ilyesmi cserebere jönne ki:

Processzor: AMD Athlon II X3 460 3.40GHz AM3 BOX 21.120 Ft

Videókártya: SAPPHIRE 11189-10-20G HD6770 1GB GDDR5 PCIE 28.791 Ft


Összesen 49.911 Ft+kiszállítás...ipon.hu-n nézve


Ez azért lenne jó, mert lenne egy elég jó erős processzorod, és mellé a legjobb videókártya ennyi pénzből....talán én ezt támogatnám jobban, mert összességében ha mást is cserélni kéne akkor se jönne ki jobb konfig ennyi pénzért.


Én azt mondom hogy ezt a 2 alkatrészt cseréld, és akkor bármi játék el fog futni egész szépen....de a biztonság kedvéért kiírhatsz hétvégén napközben egy kérdést hogy ez a konfig jó lenne e ha így cseréled, és megmondják még az okosok ha valami mégsem az.

2012. ápr. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, még annyi lenne a kérdésem feléd, hogy valami elérhetőséget tudnál e adni, hogy az ipon.hu-n való segítségnyújtáshoz elérjelek?! Esetleg valami közösségi helyet ahol tudok neked írni...?!
2012. ápr. 20. 19:52
 6/9 A kérdező kommentje:

Van egy plusz kérdésem...

GDDR5 29k-ért hány GB?

am az alaplap talált, szóval ha jól sejtem akkor cserebere( vagy is rakjam el ha meghibásodik az az alaplapom amit most veszek?... és ha netán behalna az új alap akkor még hasznát vehetem?) bár ez tökéletesen nyilvános...

2012. ápr. 20. 19:57
 7/9 A kérdező kommentje:
jajj hülyeséget íratm bocsáss meg, a procira gondoltam, h rakjam el :D
2012. ápr. 20. 20:01
 8/9 A kérdező kommentje:
sok hülyeséget írtam, mind1, lényeg elérhetőséget tudnál adni?
2012. ápr. 20. 20:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Itt gyakorin írsz nekem privát üzenetet, azt olvasom :)
2012. ápr. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!