Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi kell egy Házi szerverhez?

Mi kell egy Házi szerverhez?

Figyelt kérdés
Én kezdő vagyok a szerverek körében, és szeretnék egy házi szervert. Tudnátok ajánlani szerógépet és oprendszert. Amúgy gameszervernek meg webtárhelynek szeretném használni.

2012. ápr. 6. 11:36
 1/10 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Szerintem otthonra nem gondolkozz "rendes" szervergépben, a tárhelynek szinte bármilyen régebbi gép jó, a game szerver már kicsit bonyolultabb itt az a kérdés hogy mégis milyen játék szerver fog futni a gépen.
2012. ápr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Elsőnek igaza van.


Egyébként egy akármilyen gép és oprendszer megteszi.

Bár ha jót akarsz, akkor mindenképpen valamilyen linux operációs rendszerben érdemes gondolkodni...

2012. ápr. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
értem kösz, de én sokmindenre akarom majd használ webtárhely, ts 3, szerver cs source szerver, minecraft szerver meg további hasonlók
2012. ápr. 7. 06:41
 4/10 Gugu Gabor ***** válasza:

játék szerverek terén nem vagyok otthon, de ts3 szervernek szinte bármi jó mint ahogy webszervernek is (már feltételezve hogy otthon nem egy origo.hu látogatottságú oldalt akarsz üzemeltetni)értsd egy régi p3-p4 gép tökéletesen megteszi

game szervernek már nem tudom felteszem a game szervernek is van gépigénye... és különböző a CS hez és a diablo hoz is

Az egyetlen gond a linuxal (amivel egyébként tényleg jól járnál az, hogy néhány játékhoz nem készül(t) linuxos szerver verzió (ez áthidalható ugyan linux alatt is de azért nem egy sétagalopp) egy kollégám futott bele ilyen hasonló házi project lévén talán Cod 4 szerver kapcsán ebbe a problémába

A rendes szervergépet azért mondtam hogy hanyagold mert azok jelentősen túl vannak biztosítva, pld üzem közben cserélhető táp memória vinyó stb na most ez nem kis többlet költséget jelent és gondolom ha a te házi szervered áll meg 1-2 órára esetleg napra nem dől össze a világ és nem ér meg plusz x százezer forintot.

2012. ápr. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
kösz a választ de mindenképpen vennék gépet. Amúgy tudnál segíteni linuxban? mert nincs meg nekem a telepítője
2012. ápr. 7. 21:55
 6/10 anonim ***** válasza:

Milyen telepítője?

Linuxból több ezerféle van, ez csak a kernel neve, ami a rendszer alatt fut.

Több cég, alapítvány és magánszemély is csinált már rá alapuló rendszert.


Csak választani kell egyet.

Ha nem olyan gyenge a gép, akkor Ubuntu (bár gyengébbeken is megy), ha minimális erőforrások vannak, akkor puppy linxu az általános.

De ott a Linux Mint amit szintén szoktak szeretni.


Csak választani kell, a többségül ingyenes.

2012. ápr. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
valaki tudna nekem egy eladó gépet? ne legyen annyira drága max 60k és ne írjatok olyat hogy nincs ien olcsón mert van csak márt elvitték
2012. ápr. 8. 07:41
 8/10 anonim ***** válasza:

Biztos fontos ez neked ennyire?

Mert tök jó, hogy veszel egy régebbi gépet mondjuk, olcsón, de a non-stop futás baromi sok áramot meg fog enni!

(Főleg, hogy a régebbi gépek még többet esznek.)


Lehet ennyiből elég sokféle gépet összerakni, de megéri neked egy nagy, hangos, áramzabáló izé?

2012. ápr. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves emberek! Tudom, régi a kérdés, de hozzáfűznék valamit: Celeron D mittoményhány ghz, 512 mb ram elég 1-2 kisebb szervernek? Játékszerverként menne rajta egy MTA vagy egy Minecraft szerver, lehet, hogy weboldal is futna rajta. A gép mire lenne elég (celeron d, 512mega) ? :D Linux vagy windows server 2003 menne rajta.
2015. szept. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Gyerekek, akinek szerver kell olcsón keresse fel az egyik játékszerverhost-ot, akinek meg mindenképp szervergép kell, az mit szólna egy VPS-hez ami lényegesen olcsóbb, annyi, hogy havidíjas, hozzáteszem linux-al, windowsal, bsd-vel meg minden nyalánkság oprendszerrel kérhetően? Kétlem, hogy kellene nektek 1 fizikai szervergép nagycsomó pénzért :D

Akinek fizikai szervergép kell az komolyabb projecteken dolgozik, de még 1 mmo privát szerver üzemeltetéshez is doszt elég 1 VPS (tapasztalat)...:D

2016. jan. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!