Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lehet formázni a winchesterem...

Lehet formázni a winchesterem a bioszból?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 5. 10:24
 1/8 Jenci ***** válasza:
BIOS-ból nem lehet.Ha úgy érted,hogy egy teljesen új merevlemezt kell formázni,akkor azt a telepítő megteszi.A lemezt viszont a BIOS keresi meg.
2012. ápr. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Valószínűleg nem. Ilyen opció csak kb. 20 évvel ezelőtt volt. De el tudod indítani a gépet pl. egy GParted Live CD-ről, és azzal tudsz formázni.
2012. ápr. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 P.O.C. ***** válasza:

Van alacsony szintű formázás, de nem ajánlom a használatát.

Minden operációs rendszer telepítőlemezéről boot -olva van formázás funkció, azzal csináld inkább.


Vagy ott van még az ingyenes GParted Live CD:

[link]

2012. ápr. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Gond csak az hogy ha a vinyót beteszem a gépbe akk nem tudok bootolni. se CD-t se a vinyóról...

csak bioszom van.

illetve ha kiveszem akk tudok cdről bootolni

2012. ápr. 5. 10:35
 5/8 Jenci ***** válasza:
A BIOS felismeri az optikai egységet és a HDD-t egyszerre?
2012. ápr. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen.

Felismer mindent.

de ha beteszem a vinyót nem bootol

(szereztem egy vírus ami a bootegységbe ment és ezért ha bent van a winchester csak a bootmenüt tudom használni)

a boot se CDről se a winchesterről nem megy.

winchester nélkül cdről megy

2012. ápr. 5. 10:46
 7/8 P.O.C. ***** válasza:
IDE -s eszközökről van szó? Mert akkor szerintem vagy rosszul van jumper -olva vagy pedig rosszul állítottad be a boot sorrendet.
2012. ápr. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

igen de jumperekhez nem nyúltam eddig jóvolt

bootsorrend is jó

2012. ápr. 5. 10:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!