Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ez a Laptop jó? Munka gépnek...

Ez a Laptop jó? Munka gépnek alkalmas?

Figyelt kérdés

Kijelző méret: 15,6"

Kijelző felbontás: 1366x768 pixel

Processzor típus: Intel Core i3-350M

Processzor frekvencia: 2,26 GHz

Merevlemez kapacitás: 500 GB

Memória méret: 3 GB DDR3

Grafikus vezérlő: INTEL HD Graphics

Beépített webkamera

WLAN vezeték nélküli hálózatelérés

Super multi DVD író

Csatlakozók: kártyaolvasó , 3xUSB , LAN , VGA , fülhallgató , mikrofon

Tartozékok: hálózati adapter

Telepített Win7 operációs rendszer magyar nyelven



Délelőtt munkára használnánk, Délután videó hívásra lenne használva minden nap, szeretném, ha jó minőség lenne a webcamera kép.


2012. ápr. 3. 09:16
 1/7 lindmayer ***** válasza:

első: minden ma kapható laptop alkalmas erre a feladatra hardveresen, mármint ha a munka alatt a böngésző és office csomag használatát érted, és ez a laptop is tökéletesen alkalmas

második: ami nagyon sokat számít az a márka és az ár, illetve a pontos típus, a legegyszerűbb ha linket adnál

harmadik: a videóhívásnál inkább az internetkapcsolat játszi elsődleges szempontot, konkrétan a le és feltöltési sebesség legyel legalább 1 megabites

tehát inkább linkeld a kiválasztott laptopot, és mi megmondjuk hogy megéri-e, vagy ajánlunk más márkát, más terméket

2012. ápr. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
HP G62-450SA
2012. ápr. 3. 09:36
 3/7 A kérdező kommentje:

Azt hittem a videohívás minősége függ valami videokártyától vagy ilyesmi, de bevallom, nem igazán értek én ehhez sajnos.


Az internet kapcsolatom szerintem jó. De nem tudom, hogy pontosan milyen. Vezeték nélküli az biztos. :D És mivel használok torrent oldalakat, ahol ugye seed test kötelező, következtetni merek arra, hogy gyors a net. Ill a le/fel töltési sebesség. Mindjárt beírom, hogy milyen lett a seed test, hátha ti meg tudjátok mondani ebből, hogy milyen a net kapcsolatom, jó e vagy rossz.


Download: 3.69 mb/s

Upload: 0.94 mb/s

Pings: 59 ms


De ezek az eredmények sokkal jobbak szoktak lenni, csak most egy olyan szobában van a sz.gép, ami elég messze van a routertől, de nem ilyen messze lesz majd a gép. :-)

2012. ápr. 3. 09:44
 4/7 A kérdező kommentje:

De itt van ez is: (ez 30 ezerrel többe kerül, jobb is, mint az előző?)


HP G6-1265SA


Kijelző méret: 15,6"

Kijelző felbontás: 1366x768 pixel

Processzor típus: Intel Pentium B950

Processzor frekvencia: 2,1 GHz

Merevlemez kapacitás: 750 GB

Memória méret: 4 GB DDR3

Grafikus vezérlő: INTEL GMA 4500M

Beépített webkamera

WLAN vezeték nélküli hálózatelérés

Super multi DVD író

Csatlakozók: kártyaolvasó , 3xUSB , LAN , VGA , fülhallgató , mikrofon , HDMI

Tartozékok: hálózati adapter

Telepített Win7 operációs rendszer magyar nyelven,

2012. ápr. 3. 09:46
 5/7 A kérdező kommentje:
Munka alatt azt értettem, hogy naponta (hétvégén is) minimum 10-12 órán keresztül menne a gép. Ezt bírja a laptop?
2012. ápr. 3. 09:49
 6/7 lindmayer ***** válasza:

akkor üzleti modell javallott

konkrét linket is beírhatsz, mert akkor az árát is megtudjuk, illetve az olyan apróságokat amiket te nem tartasz fontosnak(vagy legalább is elsőre nem) mint például a garancia ideje

én is integrált videokártyát használok skypolásra, és nálam tökéletesen működik a videóhívás

amőgy az első jobbnak tűnik

2012. ápr. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 lindmayer ***** válasza:

a laptopoknál a szűk keresztmetszet a hűtés szokott lenni, de azért egy jófajta hűtőpaddal meg lehet oldani, nálam is így működik napi 7-8 órákat

ha nem napi szinten kell szállítani, akkor mindenképpen megéri, de ha tényleg komolyabb üzleti modellt választasz, akkor ott erre nincs is szükség

2012. ápr. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!