Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Linux szoftvernek számít?

A Linux szoftvernek számít?

Figyelt kérdés
Az a házi feladatom, hogy írnom kell egy szoftverről és gondoltam beírom a Google-ba hogy szoftverek. Kiadta a Linux-ot. Azt hittem,hogy az egy operációs rendszer. Nem vagyok egy számítógép zseni ezért kérdezem. Kérlek ne hordjatok le ha most valami óriási hülyeséget kérdeztem.

2012. márc. 25. 12:14
 1/5 anonim válasza:
100%

Az operációs rendszerek ugyan úgy szoftverek mint a többi program.

Nincs semmiféle lehordás :)

2012. márc. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Á értem köszönöm szépen :D
2012. márc. 25. 12:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Sőt, továbbmegyek még a gépeken lévő BIOS is szoftver. :)

Ugye a számítógépek 2 részből épülnek fel, hardverből és szoftverből, technikailag ami nem hardver az szoftvernek tekinthető.


Az operációs rendszer is, ahogy első mondta ugyan úgy egy szoftver, ami speciális feladatokat lát el.

2012. márc. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A Linux lényegében egy operációs rendszer mag,kernel.De végülis igen,ez is egy szoftver amin keresztül lehet utasításokat adni a számítógépnek és más szoftvereknek.Az operációs rendszer nem más mint sok szoftver egybe gyúrva kernelen (mint a Linux) tálalva.
2012. márc. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Uh oh :D nehezen de értem és utólag is köszönöm
2012. máj. 7. 21:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!