Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért lett most hirtelen ....

Miért lett most hirtelen . Mp4 minden?

Figyelt kérdés

Sorozatoknál torrent oldalakon most x264 MP4 lett a formátuma pár sorozatnak, pl. az összes LOL release-nek, meg a sorozatok nagy részének.

Lehet-e tudni, hogy ezt miért vezették be, mi értelme?


Engem eléggé megszívattak, mert PS3-on nézném a sorozatokat, de az az mp4-et nem nagyon ismeri fel (bár meg tudnám oldani ráadásul konvertálás nélkül, csak kicsit dolgoznom kéne akkor).


2012. márc. 17. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Állítólag ez egy évek óta vitatott dolog volt, mire végül a LOL meglépte, átállt az mp4-re. Azt mondják, hogy ugyanazt a minőséget jobb tömörítési aránnyal is el lehet érni (ha megnézed, tényleg kisebb az új LOL-release), mert az AVC/H.264 kódek jobb az Xvidnél


Sokan viszont tényleg megszívták, ahogy te is írod, mert az avi-kompatibilis eszközök aránya még nagyobb mint az mp4-támogatóké, így aki nem a gépén nézné a sorozatokat, az most konvertálhat.

Annyi pozitívum mondjuk van, hogy a 2HD csapat tovább viszi az avi-t, és mostanában egymás mellett adják ki ugyanazt a két formátumban. Eddig előfordult hogy LOL esetén nem volt 2HD, most mindkettő van.


Itt olvashatsz vitát:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. márc. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, észrevettem, hogy a 2HD ugyanúgy adja ki avi-ba, de ahhoz meg csak ritkán van felirat.

Nem emlékszem konkrétan, de úgy rémlik, hogy amikor van LOL akkor csak ahhoz van felirat, szóval kénytelen vagyok azt szedni, mert pár sorozatba nem nagyon értem még, hogy mit beszélnek.


Amúgy utánanéztem, és a ps3 elméletileg lejátssza magától az mp4-et, én ott szívtam meg, hogy amivel a feliratot hozzácsatolom a videóhoz csak avit kezel.


De akkor úgy néz ki ez csak a LOL hülyesége, kösz a választ.

2012. márc. 17. 21:40
 3/4 anonim ***** válasza:
feliratok.info egy ideje a leggyorsabb, és ott mindkét release felirata ki szokott kerülni. Elvileg ezek egyformák, úgyhogy nem is kell máshogy időzíteni, de mióta különvált az avi és mp4 megosztása, azóta a feliratot is kihozzák mindkettőre a legtöbb esetben (van olyan is, aminél mindkét kiadáshoz jó, úgyhogy lehet nincs időzítéskülönbség köztük - gondolom én). Néha 1-1 nap csúszás előfordulhat a felirat-megjelenés között.
2012. márc. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

feliratok.info-ról szedem én is, csak azt hitte van időzítésben egy kis különbség, és ahogy most megnéztem pár sorozatot aminek volt új része észrevettem, hogy tényleg jön mindkettőhöz felirat, ráadásul ugyanazon a napon jelent meg mindkettő, szóval akkor én vagy elnéztem valamit, vagy csak pár órával később került fel a másik, én meg lehet azóta nem néztem vissza.

Akkor nincs semmi gond, még kicsit sem kell trükköznöm semmilyen programmal, menni fog minden.

2012. márc. 17. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!