Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Scvhost. Exe-től hogy lehet...

Scvhost. Exe-től hogy lehet megszabadulni?

Figyelt kérdés
Valamikor a proci 80% át lefoglalja !
2012. márc. 11. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem inkább svchost.exe? Amúgy ez a folyamat több rendszerfolyamatot is takar, amit leállítani nem tudsz. Vagyis megpróbálhatod, de vagy újraindítja magát, vagy leállítja a rendszert hibával, és újraindításkor megint elindul.


Ha mégis scvhost.exe, akkor valami kártékony dolog lehet, ami próbálja kijátszani a figyelmet a hasonló névvel. Ebben az esetben egy víruskeresést érdemes futtatni.

2012. márc. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
svchost.exe, én írtam félre ...
2012. márc. 11. 23:06
 3/5 anonim ***** válasza:

services.msc


kapcsold ki benne azt a szolgáltatást, ami nem kell.

2012. márc. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az első is írta, ez több rendszerfolyamatot is takar, ezért ha lecsapod, mindig valami más megy el, ennek függvényében.


Én sokszor lecsapom, mert más folyamattal ütközik. Ilyenkor vagy a hang, vagy a net vagy a GUI elszáll, de van hogy fogalmam sincs mi:D


Egyébként ennek a folyamatnak a cpu zabálása akkor nőtt meg nálam amikor az sp2-t és kifejezetten amikoraz sp3-at felraktam. Frissítéseket érdemes mellőzni:D

2012. márc. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Pj0tr ***** válasza:

Az svchost.exe a windows szolgáltatásokat futtató folyamat. A helyedben nem állítgatnám le a szolgáltatásokat véletlenszerűen, mert nem biztos, hogy jót tesz, ha hozzá nem értő szórakozik ezzel.

Nekem akkor volt problémám az svchost-tal, amikor az MS forefront futott a gépen. Néha érthetetlen módon elkezdte felzabálni a procit.

Mikor jelentkezett a probléma? Előtte telepítettél valamit? (akát pár napra visszamenőleg)

És persze ahogy írták már lehet, hogy egy kártékony alkalmazás, ami így próbál elrejtőzködni.

2012. márc. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!