Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi az a BIOS frissítés? Mi...

Mi az a BIOS frissítés? Mi kell hozzá? Meg hogy kell csinálni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 11. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

BIOS: [link]

A frissítés azért szükséges, mert később az alaplap gyártók felfedezhettek egy hibát a lap gyártása óta és azt a frissítésben adták ki, mint Service Pack!


Manapság már telepíthető Windows alól is a BIOS frissítése! Attól függ milyen támogatottságú az alaplap és ki a gyártó!

2012. márc. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ASUS-nak van beépített BIOS frissítője, MSI-nek ott a LIVE UPDATE; Gigabíte: [link]
2012. márc. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 P.O.C. ***** válasza:

Mikor az alaplapi firmware -t lecseréled újabb verzióra, hibajavítások, hardverkompatibilitás növelése vagy új funkciók miatt.

[link]


Régebben kellett hozzá a bios image fájl és a flash -elő program és egy adathordozó (általában floppy), amit rendszerlemezként formáztál beboot -oltál róla és kiadtad a szükséges parancsokat.

Ma már az újabb alaplapoknál nagyon egyszerű a helyzet, beépített frissítő progit tartalmaznak és pen drive -ról is frissíthetsz. (Windows alól is lehet, csak mivel sokkal kockázatosabb, ezért nem nagyon szoktam reklámozni).


Minden más egyébként le van írva részletesen, az adott alaplap kézikönyvében

2012. márc. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
tehát ha jól vagy esetleg rosszul értelmezem akkor megnézzem hogy milyen alaplapom van googleba keresek hozzá telepítőt majd áttolom pendrive-ra és felrakom a gépre???
2012. márc. 11. 13:35
 5/12 P.O.C. ***** válasza:

kb.

(Persze nem telepítőt kell keresned, hanem BIOS képfájlt. És nem akárhonnan, hanem kizárólag az alaplap gyártó honlapjáról.)

2012. márc. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A lényeget senki nem említi? BIOS-hoz csak akkor nyúlunk, ha valami nem működik, vagy a számunkra fontos hibajavítást/funkciót tartalmaz a frissítés.


Például ha új processzort veszel, és a támogatásához szükséges, akkor mehet. Csak úgy a frissítés kedvéért nem szabad bántani, ha minden eleve jól működik.

2012. márc. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 P.O.C. ***** válasza:
Pontosan! Íratlan alapszabály a számítástechnikában: "Ami működik, azt nem szabad megjavítani!" :)
2012. márc. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Lényeg gőzöm sincs jó-e amit csinálni akarok vagy hogy a Bios frissítése megoldja a problémám...vmikor felismeri a winyót vmikor nem ,ha igen teljesen befagy a kép,a processzor lett cserélve többször is bár régebben emiatt nem volt vele gondom...szóval remélem h ez a baja....nem a legújabb alaplapom van(HP P4SO) csak úgy kaptam...
2012. márc. 11. 14:05
 9/12 anonim ***** válasza:
és a winchester? elvégre azt nem ismeri föl a géped. nem? illene tudni arról is egy-két dolgot
2012. márc. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
mint már mondtam van hogy nem ismeri fel van hogy minden oké vele...de lehet h igazad van..talán vírust kaptam ..nem tudom ...idáig nem volt semmi gondom a winyóval...azért gondoltam hogy az alaplappal lesz a gond
2012. márc. 11. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!