Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szeretnék venni egy KONICA...

Szeretnék venni egy KONICA MINOLTA MAGICOLOR 1600W színes lézernyomtatót, van valakinek ilyen?

Figyelt kérdés

Itt a leírás: [link]


Nagyon megtetszett és "olcsó" bele a toner is mert 9500 forint/szín (nem egyszerre kell cserélni...) és színenként 2500 oldalt lehet kinyomtatni vele ami papírral együtt kb. 5 forint/ nyomtatási költség.


Tudnátok tanácsot adni, hogy ez mennyire jó? Vagy hasonló árkategóriában esetleg mást ajánlani? :)



2012. márc. 10. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:

A gyári toner ára kb. 25.000 Ft/szín, míg a nyomtató ára 30.000 Ft.

A nyomtatóhoz alapból csomagolt kis kapacitású tonerek hamar kifogynak, utána meg vehetsz bele ennyi pénzért. Az utángyártott tonerrel meg ugrik a gari...


Szóval szerintem nem éri meg. Ahogy egyik másik ilyen árkategóriájú színes lézer sem.


Hány oldalt nyomtatnál havonta? És miket nyomtatnál?

2012. márc. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szerinted ha érdekelne a garancia akkor ilyen olcsóért vennék nyomtatót? Amúgy eddig EPSON tintasugaras nyomtatóm volt és az utángyártott tintánál annyi volt a különbség, hogy víz hatására elmosódott, míg az eredetinél csak elszakadt a papír... :D


Havonta szerintem nem nyomtatnék többet 6-700 oldalnál és azért kell színes, mert kb. 20%-a színes...

2012. márc. 10. 22:37
 3/6 anonim ***** válasza:
A színes nyomás az mi lenne? Csak grafika (logo, grafikonok), vagy képek?
2012. márc. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

*táblázat

*grafikon

*színes szöveg

*elvétve képek is

2012. márc. 10. 22:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Nos akkor ha jól értem kb. 500 fekete-fehér és 200 színes oldal havonta.

Én inkább egy HP Officejet színes tintasugaras nyomtatót néznék. Árban kb. ez a kategória és nyomtatási költség is kevesebbre jön ki (természetesen eredeti patronokat alapul véve).

Ezzel a képet is jobban ki lehetne nyomtatni mint a lézerrel.


Esetleg mellé mehetne egy fekete-fehér lézer...

2012. márc. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de eredeti patron nem érdekel, mivel az utángyártottal sem volt eddig semmilyen gondom sem.


Mostani EPSON-ba az eredeti 2500forint/szín 7ml az utángyártott 250forint/szín 14ml!!!


Míg eredetit használtam az is ugyan úgy beszáradt 1év után mint az utángyártott. Eddig Canon, Epson és HP nyomtatóim voltak.


Azért szeretnék lézerest, mert abban POR van...

2012. márc. 10. 23:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!