Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tanácsos kivenni a notebookból...

Tanácsos kivenni a notebookból az aksit, ha mindig csak töltőn használom és csak utazásonként (3 hetente) veszem hasznát az akkunak?

Figyelt kérdés
2012. márc. 9. 13:41
 1/7 anonim válasza:
Én azt hallottam, hogy nem szabad kivenni belőle soha.
2012. márc. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
igen, en nem tette ezt meg, es tönkre is ment az akku
2012. márc. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Felesleges kivenni, de ha nincs jobb dolgod, megteheted, ártani nem árt.
2012. márc. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha folyamatosan hálózatról használod, akkor érdemes kivenni, mert ilyenkor mindig csak rátölt egy keveset az akkura, ami rövid úton kinyírja azt. Vedd ki a notebookból és csak utazás előtt töltsd föl!
2012. márc. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 2xSü ***** válasza:
Nem érdemes kivenni, nem nő tőle jelentősen az élettartam. (A mai laptopok jól kezelik a töltést, és az aksik is állandó használatra lettek tervezve, jól bírják a gyűrődést.) Ha kiveszed abból sem lesz baja. Viszont ha kiveszed, akkor a laptop egy áramszünet, áramingadozás során is úgy viselkedik, mint egy asztali gép, azaz ilyen esetben adatvesztést is okozhat. Érdemesebb bent hagyni, többet nyersz vele, mint vesztesz.
2012. márc. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A laptoplaksi ugyanolyan mint a kocsié...ha adott ideig nem használod kinyiffan. Elvileg még utána is életre lehet kelteni, de inkább ne kísértsd a sorsot. Az előző is jól mondta: ha áramszünet van, nem kapcsol le, szóval hagyd csak benne.
2012. márc. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyit fejlődtek az akksik az elmúlt pár évben, de néhány éve kifejezetten ajánlott volt kivenni az akksit, ha az ember hálózatról használta a notit. A hő ugyanis (amiből bőven kap ilyenkor az akksi) nem tesz jót neki, ahogy a folyamatos töltés sem. Persze az idő előrehaladtával amúgy is csökken az akksi kapacitása. Nekem egy 5 éves laptopom van, újonnan 2 és fél órát bírt, most 1 órát az akksi. Én kiszedtem, ha hálózatról használtam.


Szóval: ha 3 hetente használod a gépet akksiról, máskor pedig csak hálózatról, akkor szerintem kiszedheted. Ártani egész biztosan nem árt az akksinak. Nyilván ilyenkor az áramszünet az cikis.

2012. márc. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!