Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyibe kerülne egy VHS...

Mennyibe kerülne egy VHS kazetta dvdre írása?

Figyelt kérdés
2012. márc. 6. 12:06
1 2
 1/13 legendavagyok01 ***** válasza:

Ahogy most néztem, olyan 1000 Ft/óra körül mozog, általában pluszköltség a dvd-re írás (dvd-vel együtt) illetve egyéb különleges igények pl. menü készítése, válogatás a felvételek között (ha nem mind kell) is plusz költség.

Nincs valakinek az ismerősöknél tv tuner kártyája? Én is azzal szoktam, ha hébe-hóba valakinek ilyen igénye van.

2012. márc. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Otthon szeretnéd csinálni, vagy csináltatni szeretnéd valahol? Egy vagy több kazettád van?

Egyébként egy kazettáért általában pár ezer forintot kérnek.

2012. márc. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Tunert én nem javasolnám, nem ad jó minőséget.
2012. márc. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 legendavagyok01 ***** válasza:
Nem ad jó minőséget?? Te milyen tuner-t használsz? Nálam egy az egybe úgy néz ki, mint videón (mert jobbat nem lehet csinálni). Meg nem mondaná senki a különbséget. Vagy neked van HD-VHS kazettád...??:) Nem mintha egy normális tuner nem tudna HD-ben rögzíteni.
2012. márc. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Egy kétkazettás esküvőt szerettem volna megmenteni az idő enyészetétől. Akkor ez nem is olyan olcsó mint gondoltam.
2012. márc. 6. 12:28
 6/13 anonim ***** válasza:

Tartom az álláspontom és ha egy kicsit utána olvasol, látni fogod Te is, hogy miért írtam.

Nekem nincs tunerkártyám, mert nem akarok TV-t nézni a gépen. A digitalizálást egy Canopus ADVC-300-assal csinálom, és hidd el, hogy nem olyan képet ad mint egy néhány ezer (tízezer) Ft-os tunerkártya.


(Egyébként HD-VHS nincs, csak D-VHS ami pedig a digitális rögzítés módjára utal, nem pedig a felbontásra. És ugye mivel digitben rögzít a D-VHS ezért az nem is kell digitalizálni.)

2012. márc. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 legendavagyok01 ***** válasza:

Ha keresel egy olyan kicsit hozzáértő informatikus embert, aki digitalizált már, akkor ennél olcsóbban is meg lehet úszni.

Az ezzel foglalkozó vállalkozásoknál pedig hasonló árak vannak.

Én jó ismerősnek ingyen csinálom az ilyesmit, de idegennek sem drágán. Egyszer egy tanár hozott 4-5 régi mokép-es természetismereti oktatóvideót vhs-en, 2500+hozott dvd-ért megvolt.:)

Elég sok embernek van már digitalizálója/tv tunere otthon.

Egyébként amennyiért megcsinálnák, kb. annyiért már lehet venni egy olcsóbbat. :)

2012. márc. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 6. 12:38
 9/13 legendavagyok01 ***** válasza:

A HD-VHS-t poénnak szántam, volt is utána három pont és ez: :)

A Canopus-sal pedig szerintem valószínűleg Te is olyat tudsz csinálni, amin nem nagyon látszik a különbség.

(És ha az ember kis utómunkálatra is adja a fejét...)

Nyilván nem a 2000Ft-os USB-s "digitalizálóktól" várok jó eredményt.

2012. márc. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hidd el nagyon látszik a különbség. Nem véletlenül használnak minden komolyabb helyen ilyen eszközt...


Kérdezőnek:

ha jót akarsz, akkor nem játszol otthon ezzel, hanem keresel egy profi céget aki 1-2 ezer Ft/ráért megcsinálja Neked. Hosszú távon jobb lesz. (És ha lehet, akkor kapásból két példányt kérj a DVD lemezből.)

2012. márc. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!