Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem bootol a gépem?

Miért nem bootol a gépem?

Figyelt kérdés
Néha bekapcsolt néha nem ezért gondoltam újratelepítem és rendbe is jött de rá egy napra teljesen beadta a kulcsot bekapcsol de nem bottol. Csak megy a hűtés de semmi se történik.

2012. márc. 5. 12:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Újratelepítés után (mert gondolom CD-ről telepítettél) átállítottad a BIOS-ban, hogy a vinyóról bootoljon?
2012. márc. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen de mostmár a képernyő sem kapcsol be, csak a hűtés megy és kész
2012. márc. 5. 12:37
 3/15 MaXXeGee ***** válasza:
BIOS reset. Áramtalanítod a gépet, kiveszed az alaplapi gombelemet. Összeérinted az elemtartó fém pólusait egy vezetővel (fém tárggyal) vársz pár percet. Mondjuk 10-et. utána visszateszed az elemet, újra áram alá helyezed a rendszert. bekapcsolod. Belépsz a BIOS-ba és beállítod. Elsődlegesen a boot eszközöket, az aktuális időt és dátumot, és az elsődleges megjelenítőt.
2012. márc. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Vagy ki kell cserélni az alaplapi gombelemet, ha már gyenge. De akkor már F1 a belépés és mindent beállítást elfelejt, dátum is időt is.
2012. márc. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha be sem boot-ol, akkor hiába telepítettél újra, az op.rendszer, ha jól értem, el sem indul.

Ha állítgattál korábban BIOS-t, akkor állítsd vissza alapértékekre. Memória modulok azonosak? (Típus, méret.) Rendesen bent vannak a helyükön?

Próbálj sorban lehúzni pár dolgot: CD, videokártya (alaplapi menjen), USB-s kütyük. Ha így sem műxik, még egy tápegységet is cserélhetsz, ha van egy régebbi gépben, vagy tudsz kölcsön kérni. (Talán nem ad PowerGood jelet.) Esetleg nem csipog az alaplap bekapcsoláskor?

2012. márc. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
nem csipog mikor bekapcsolom. De ha resetelem a BIOS-t én nem értek hozzá, hogy mik a helyes beállítások. MErt elég sok minden van benne.
2012. márc. 5. 14:08
 7/15 anonim ***** válasza:
2012. márc. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Most akkor jól értem, hogy a BIOS-ig el sem jutsz? Semmi nem jelenik meg a képernyőn?
2012. márc. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Pontosan, semeddig sem jutok el.
2012. márc. 5. 15:03
 10/15 anonim ***** válasza:

Memóriák?

12:47 voltam.

2012. márc. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!