Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Bocsánat, ha hülyeséget...

Bocsánat, ha hülyeséget kérdezek, de az op. Rendszer újratelepítése után az IP-cím ugye nem változik?

Figyelt kérdés
Az XP-m furcsa dolgokat produkál néha, így újra akarom telepíteni, csak koliban vagyok, és az internetet pedig beregisztrált IP-cimmel tudom használni. Nem vagyok ebben a témában szakértő, és biztosra akarok menni, mert nem akarok rohangálni a rendszergazda után, aki nem is ér rá minden nap (főleg nem hétvégén...), ha mégse lenne netem. Köszönöm a válaszokat :)
2012. márc. 3. 16:34
 1/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Az az IP amit a szolgáltató ad a kolinak az nem fog változni, a Te belső IP-d (ha fix volt) viszont igen.


- Hálózati kapcsolatok

- Itt megkeresed azt a hálókártyát ami a gépedben van Katt kétszer rá.

- Tulajdonságok gomb.

- A megjelenő listában keresd meg a TCP/IP protokolt kattints rá.

- Tulajdonságok gomb

- A megjelenő ablakban lévő adatokat ird fel, és ujratelepités után ird vissza.


Kép Xp-re : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2012. márc. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ, meg is csináltam, amit mondtál, csak sajnos nem találtam azokat a számsorokat, amiket a te képeden láttam.


[link]


Szerintem elhalasztom az újratelepítést. Korábban mobilnetet használtam, ezért nem volt gond a telepítéssel, de emlékszem, h a hálókártyához drivert kellett letöltenem, mikor átálltam a kolis netre, mivel sehogy sem ismerte fel a netet.

2012. márc. 3. 17:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Vannak olyan weboldalak is, ahol megtudod nézni az IP címedet - pl. ezen: [link]
2012. márc. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 coopper ***** válasza:

Szia.


DHCP-n van (és ez elvileg igy is van rendben) azok a számok csak akkor vannak, ha FIX IP-d van.


Elvileg ha ujrarakod a géped és a hálókártya drivert is felrakod akkor menni-e kell.


Nézd meg még a hálókártyánál a másik fülön mi van illetve a speciális gomb alatt mi van, de szerintem minden alapban van.


Üdv.

2012. márc. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!