Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A HD Miben különbözik az SD-...

A HD Miben különbözik az SD- től a videofájloknál?

Figyelt kérdés
Letöltöttem egy videot (358Mb), ami HD (720p), mkv, de egyfolytában szaggat és recseg a hang. 1280x720-as felbontású. Aztán letöltöttem ezt SD- ben (174Mb), kisebb felbontásban, ez már nem szaggatott. De nem látok semmi különbséget. Valaki magyarázza már el miért jobb a HD, és hogy miért nem jó az amit letöltöttem. Gomplayerrel játszottam le ami egy jó kis program, még nem volt vele semmi baj. Bár nem hiszem hogy emiatt lenne.

2012. márc. 1. 12:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Elvileg a HDnek nagyobb a felbontása. Ha jól van megcsinálva akkor sokkal élesebb a képe, de nyilván extra számolási kapacitás kell ami erősebb procit vagy dxva-t követel.
2012. márc. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A hd nagy felbontású videó, míg az SD kis felbontású. Így értelemszerűen sokkal több információt tartalmaz a HD videó ennek köszönhetően szebb, részletesebb a képe.

A szaggatás oka lehet az, hogy a géped nem bírja lejátszani a HD videókat, de lehet codec vagy lejátszó probléma is.

2012. márc. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!