Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerver gép üzemeltetése...

Szerver gép üzemeltetése ilyen konfigurációval? Melyik linuxot ajánlatok (Több lent. )

Figyelt kérdés

Például: San Andreas, Call of Duty 2, Counter-Strike nem egyszerre persze.

Egy ilyen géppel: [link]

Ez gép alkalmas lenne, mint szervergép? (Otthoni lan használatra.)


2012. febr. 29. 21:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

1. Ma jött ki a cucc, most kereken nekem szállítással együtt is 12.000 körül van és majd 2 hónap múlva lesz itt kb.


2. Linuxból összesen talán 2 féle van rá, ha jól rémlik egy Fedorát ajánlanak "gyárilag" hozzá. (Leölthető.)


3. Szervernek otthonra alkalmas.


4. Arra amit te szeretnél viszont NEM!

Azoknak a szervereknek (meg alapból a több játékost kezelő szervereknek, ha van egyáltalán linux verziójuk) jóval több hardver kell ennél.

2012. febr. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mire tudnám használni itthon?
2012. febr. 29. 22:31
 3/12 anonim ***** válasza:

Nas, torrent letöltés, "média lejátszó", de legyél kreatív.

Ott vannak rajta még a programozható ki/be menetek, egy kis elektronikai tudással bármit rá lehet kötni, akár egy távirányítós autót is...


Kreatívnak kell lenni.

2012. febr. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

NAS-nak, média lejátszónak, nyomtatószervernek, házi webszervenek (projecteket tesztelni), vagy pl. rákötsz webcamot és biztonsági kamerának használod, ilyesmi.

Én fogok egyet venni, mert szeretek az ilyenekkel bíbelődni. :)

2012. febr. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
FTP szervernek be lehet állítani? Hogy az itthoni külső hard diskemet elérjem? De amúgy TeamSpeak, Ventrilo szervert tudnék róla nem igaz? És mennyi áramot zabál ez köröbölül?
2012. febr. 29. 23:08
 6/12 anonim ***** válasza:

FTP szerver szerintem megoldható.

Az USB-re kötsz egy külső HDD-t, a routerben megy forwardolod a 21-es portot a cucc felé és onnan mehet az FTP.

Teamspeak szerver se hiszem, hogy gond lenne neki.

2012. márc. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
3-4 TeamSpeak szervert akkor el kell, hogy bírjon. Milyen FPS játék szervereket tudna még vinni?
2012. márc. 1. 16:59
 8/12 anonim ***** válasza:

FTP-t lazán fel lehet dobni rá, akárcsak HTTP szervert.


Sőt, most néztem meg a TeamSpeak gépigényét ( [link] linuxon már 128 MB ramon eldöcög a 3-as verzió.


(De amúgy ha ilyet is fel akarsz tenni, illetve szerverként akarod kezelni, akkor a grafikus felület az első amitől meg kell szabadulni, mert szervereken az nem kell, csak fölöslegesen eszi a memóriát. Szóval nem árt némi linux ismeret.)

2012. márc. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Linuxom egyszer volt az a baj, nem is használtam, de próbálok majd vele megbékélni
2012. márc. 1. 19:58
 10/12 anonim ***** válasza:

Itt az alkalom, hogy beletanulj a Linuxba. :)

Hidd el, ha az alapjait megtanulod, utána már szinte kezes bárány. Pláne szerver funkciókra nagyon jó.


Én anno totál kezdő Linuxosként főként tutorialok alapján építettem magamnak itthonra egy szervert router és filemegosztó funkcióra.

2012. márc. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!