Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudok '. rar'-os...

Hogyan tudok '. rar'-os fájlból '. avi'-sat csinálni?

Figyelt kérdés

Tök analfabéta vagyok, úgyhogy légyszi kíméletesen, és érthetően, OK?!:)

Egy filmről lenne szó egyébként, ami sehol nincs fenn .avi-s formátumban..:(

Úgyhogy most töltöm a .rar-osokat, de nem csak gépen szeretném megnézni, és a dvd lejátszónkk csak avi-sokat játszik le.


2012. febr. 16. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A .avi egy olyan formátum, ami valójában egy videó. Eddig OK.

A .rar pedig egy olyan fájl, ami ennél egy kicsit összetettebb. Ezen a fájlon belül még vannak más fájlok is, mert a .rar egy tömörített fájl (legalábbis én így hívom). Ezt úgy csinálják, hogy akármilyen fájlokat belehúznak egy programba, és csinál belőlük 1 db .rar fájlt.

Ha megvan ez a program a gépeden, ki tudod csomagolni ezt a fájlt, és már az (is) lesz a gépeden, ami ebben a .rar fájlban volt benne.

Ennek a programnak az a neve, hogy WinRar. Nem tudom, hogy honnan tudod letölteni, ezt majd az okosak megmondják. Ha letöltötted a programot, és fel is telepíted hogy működni tudjon, aztán megnyitod a programot, a bal felső sarokban lesz egy nagy gomb, az van rá írva, hogy "Hozzáad". Ha erre rákattintasz, ki lehet választani a .rar fájlokat a gépedről a "tallóz" gomb segítségével, ha kiválasztottad (lehet hogy egyszerre csak egyet lehet), rákattintasz az "OK" gombra. Ha megvan, megnyomod a "Kibontás ide" gombot, itt meg azt lehet kiválasztani, hogy melyik mappába bontsa ki a .rar fájlt.


Sok szerencsét, majd írj, ha nem sikerült ;)

2012. febr. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

legjobb lenne ha megkérnél valakit mutassa meg mert ezt innen nagyon nehéz lesz ha ennyire nem értesz még hozzá.


A rar formátum azt jelenti hogy valamit belecsomagoltak. a program feldarabolta és részekre osztotta. Ezt helymegtakarításra és az interneten történő könnyebb mozgatás miatt teszik. Az avi kiterjesztésed benne van a rarban. Egy kicsomagoló programmal például winrar ral tudod kicsomagolni. ha kicsomagoltad utána tudod majd kiírni hogy lássa a lejátszód. ha ténylegesen dvd formátumot szeretnél nézni ahhoz még egy csavart kell alkalmaznod. Egy virtuális meghajtót kell létrehoznod amit pl a daemon tools segítségével tudsz majd véghezvinni, de ezt tényleg meg kell hogy mutassák.

2012. febr. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Gondolom .part-okban (.part1 .part2...) töltöd le, miután letöltötted az összes part-ot, bontsd ki őket egy mappába, a fájlt mindig írd felül > na ebből .avi lesz :D, most nem kezdek bele hogy mi miért van, az előttem lévők már leírták..
2012. febr. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

[OFF]Bocsi, most egy kicsit OFFolok.

Kedves második válaszoló, miért kell a Daemoon Tools? Nekem mindig sikerülnek az ilyen dolgok Daemoon Tools használata nélkül is. Azt sem tudom, hogy mikor használtam utoljára.

[/OFF]

2012. febr. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Addig sikerült, hogy tallózok és megtalálom a fájlom, de utána 'Mentés' választási lehetőséget ad,le OK-zom és utána ezt írja ki: Nem jelölt ki semmit, fájlokat kell kijelölnie a hozzáadáshoz.


Ez így tényleg elég bonyolult..

2012. febr. 16. 22:09
 6/10 A kérdező kommentje:

Most meg ezt: WinRar Diagnosztikai üzenetek

! Nem hozható lére WinRAR.rar

! A hozzáférés megtagadva.


? <:(

2012. febr. 16. 22:16
 7/10 A kérdező kommentje:

...azt hiszem erről a filmről lemondhatok... :(

..se online.. se számomra letölthető formátum...:(

már régóta vártam, hogy valahol fent legyen...

Azért köszi mindenkinek a nagyon gyors segítségeket!

2012. febr. 16. 22:31
 8/10 A kérdező kommentje:

A gépem se játssza le...

Szuper!

2012. febr. 16. 22:35
 9/10 anonim ***** válasza:

????????

Megnyitod az első rar fájlt.

Az avit amit benne találsz, kihúzod az asztalra.

Ennyi.

2012. febr. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Öszintén nem értem az elöttem szólókat!!

Egyik sem írta,hogy töltsd le a WinRaR-t innen letöltheted

[link] Ha már felszerelted a gépedre akkor arra a mappára kattints amiben a kibontandó fájl van jobb klikk ott feljön egy kis lap,válaszd a kibontás ide opciot.És kibontja a rar fájlt AVI-ba.Ennyi az egész!!!

2012. febr. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!