Hogyan írtak programot az első számítógépre?
Figyelt kérdés
Amikor még nyelv se létezett amivel lehetett volna írni.Hogy csinálták rá a szoftvert?
Még egy kérdés: azt tudom hogy a szg. 2-es számrendszert használ.Azt nem értem hogy 1 és 0 ból hogy tud pl színt megjeleníteni vagy csinálni akármit.ez hogy lehetséges?
2012. febr. 15. 22:19
1/7 nrrolli válasza:
2/7 tamasoft válasza:
Legelőször hardver közeli "nyelven", gépi kódban írták a mai szemmel nagyon egyszerű progikat. Jóformán csak összeadásokból állt a rutin. És persze az output is hasonló szintű volt. Sokszor még monitort sem használtak, hanem egy egyszerű printer kinyomtatta az eredményt. Ez részben megválaszolja a második részét is a kérdésednek.
4/7 waland válasza:
Gépi kódon lukkártyával. Konyhanyelven megfogalmazva nagyon lassan és macerásan :). A színek megjelenítésének a lényege egyébként, hogy egy szín nem csak egy 1-est vagy 0-t tartalmaz. legegyszerűbben úgy írhatnám le, hogy van mondjuk 3 alapszín: piros zöld és kék. ebből kever ki mindent úgy, hogy megkérdezi, hogy van benne piros? 1 v 0, 2 egységnyi van benne? 1 v 0 ... és így tovább a többi színnel és helyi-értékkel. A végére kiszámolja, hogy ennyi egységnyi különböző színből milyen másik szín lesz. Lényegében ezen az alapon működik minden a számítástechnikában. Nem egyszerű, de sokkal könnyebb, mintha mindezt a gépnek sokállású kapcsolókon keresztül kéne kiszámolnia.
5/7 anonim válasza:
Régen ezt én sem értettem, de miután vége lett a számítógép architektúrák kurzusnak, azt kívántam, bár ne is akartam volna. :D
6/7 anonim válasza:
rohadtul bonyolult módon :)el sem merem képzelni milyen lehetett bináris kódban megírni egy programot :)
7/7 anonim válasza:
Emlékszem, hogy a Kossuth téri irodaház földszintjén (ma Kávéház a metró mellett) nagy gépeknél ültek nők és feldolgozták a kb. boriték méretű sárga lyukkártyákat. A számítógép akkora volt, mint egy szoba (1980-as évek). Nyomdában már az 1960-as években volt a Linotype, hatalmas taszterrel (speciális billentyűzet), lyukszalagra dolgoztak, ezt befűzték az ólomöntő gépbe, így készültek a nyers szedések. (Könyvet a kéziszedők állították össze ebből). Voltak előzmények, de az igazi áttörést a PC-k fejlesztése hozta meg, illetve a 90-es évek közepén itthon a Windows 3.11 érkezése.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!