Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Felraktam win xp mellé az...

Felraktam win xp mellé az ubuntu 11. 04et, de automatikusan az ubi indul, miért?

Figyelt kérdés
azt szeretném hogy választani lehessen,mert igazából skype gondjaim vannak,xp-n valamiér nem működik a mikrofonom de ubuntu alatt igen,és normál használatra az xpt,skype használatra az ubit használnám de nem tudok választani melyik induljon valamiért csak az ubuntut indítja
2012. febr. 15. 12:59
 1/7 A kérdező kommentje:
de amúgy már mindent megtettem hogy működjön xp-n is a skype de valamiért nem megy, egy teljes hdd formázás után is belépek 2 percig beszélek és elnémul a miki,ezért nincs más ötletem mint külön oprendszert fent tartani neki.
2012. febr. 15. 13:01
 2/7 anonim ***** válasza:

Érdekes. Ha XP mellé tetted fel az Ubit, akkor fel kellett volna ismernie az XP-t és kapásból beletenni a Grub menübe.


A gép indításakor (BIOS után) ha nyomsz egy ESC-t, előjön a GRUB menü? Ha igen, abban benne kell lennie az XP-nek.


U.i.: Ugye egy külön particióra, a meglévő XP mellé telepítetted az Ubuntut és nem hagytál mindent csak alapbeállításon telepítéskor?

2012. febr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
na most sikerült,egybe raktam az egész hdd-t egy nagy partícióra,feltettem a wint-majd az alol telepítettem az ubit,ez így nem lesz káros? hogy 2 rendszer van a C-n.
2012. febr. 15. 16:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy partícióra nem tudsz Windowst és Linuxot is tenni, eleve más filerendszert használnak.

Véletlenül nem a Windows helyére sikerült tenned az Ubit?


Ha bejön az Ubuntu, nyiss egy terminált és írd be:

sudo fdisk -l


Ez kilistázza, milyen filerendszerek vannak a gépen. Ha nem lesz közte HPFS/NTFS filerendszer, csak Linux, akkor felülírtad a Windowst teljesen.

2012. febr. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

hát nekem valahogy sikerült :D és mind a 2 rendszer működik

[link]

2012. febr. 15. 22:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja, hogy Wubi-val tetted föl. Az más tészta.

Olyankor egy virtuális meghajtót hoz létre az Ubuntu a Windows filerendszerben és arra telepíti magát. Előnye, hogy könnyen mozgatható és nincs szükség a partíciók módosítására, hátránya, hogy így az Ubuntu lassabb és nem tudsz minden funkciót kihasználni.

Indítani viszont akkor is tudni kellene mindkét rendszert.


Grub menü bejön indításkor?

2012. febr. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ezzel a megoldással már működik a dolog :) mint ahogy a ma 16:01be is írtam,csak ezt még nem tudtam kérdés feltevéskor
2012. febr. 15. 22:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!