Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy telepítsem az ubuntut...

Hogy telepítsem az ubuntut windows mellé külön partícióra? Eddig mindíg ezt a hibaüzenetet kaptam:Nincs gyökér fájlrendszer megadva.

Figyelt kérdés
2012. febr. 14. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Windows-on belül töltsd be a cdképet, majd wubi-val rakd fel Windows alól, ugyanúgy fog menni, mintha Win mellé raktad volna
2012. febr. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Saffet válasza:
Ashampoo burning studio-val írd ki az ubuntut rendszerindító lemezként, utána újraindítod a gépet és ugyanúgy telepíted mint a windowst, csak arra figyelj ha cseleskedni szeretne az ubuntu a mervlemez formázáskor, hogy nem enged új partíciót csinálni hanem erősködik a jelenlegi partíció törléséhez amin a windows van akkor lépj ki a telepítésből, be windowsba, futtatásba írd be, hogy "diskmgmt.msc" macskakörmök nélkül, és hozz létre egy új partíciót(kötet zsugorítása a parancs azt hiszem) és kezd az elejéről, újraindítás cd-be és telepíted. :D ha adhatok egy tanácsot ne a WUBI-t telepítsd mert nekem nem igazán jött be, én a terminált konkrétan meg se találtam rajta. Szerintem egy korábbi, "normálisabb" verzióval próbálkozz :D
2012. febr. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Saffet válasza:
Ja és még annyit, hogy az ubuntu telepítése során ki lehet választani, hogy a windows helyére szeretnéd telepíteni vagy a windows mellé, de arra figyelj, hogy egy partíción ne nagyon legyen 2 operációs rendszer. :D
2012. febr. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

- lehet a Windows-on BELÜL telepíteni, ekkor bármikor eltávolítható lesz a win "Programok telepítése és eltávolítása" részében. Ekkor kell a CD-t betenni a bekapcsolt, futó gépbe. Kicsit csekélyebb lesz a teljesítménye. Nincs új partíció.

- Windows MELLÉ, amikor automatikusan készít magának új partíciót, nem kell bántani a merevlemezt. Ezt a telepítésnél lehet választani, CD-ről bootolásnál.

- Windows MELLÉ, saját partíciók megadásával, készítésével, ha te szeretnéd eldönteni, mekkora helye lehet és melyik partícíóra települjön, itt készíthetsz is új partícíókat. Ilyenkor annál a partícíónál, amelyikre telepíteni akarod, meg kell adni, hogy Csatolási pont: /

- Windows HELYETT (ami most nem releváns.)

2012. febr. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
(Az lesz a gyökér fájlrendszer.)
2012. febr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!