Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ezt kivitelezni?

Aszomszedneni kérdése:

Hogyan lehet ezt kivitelezni?

Figyelt kérdés

Van két számítógépem (mind a kettő laptop/notebook/netbook - én már ezeket nem tudom megkülönböztetni). Az egyikre friss oprendszert szeretnék telepíteni, viszont azon csak USB meg LAN csatlakozó van, CD/ DVD meghajtó nincs. Akkora Pendrive-om sincs , mint amire ráférne az oprendszer, szóval a LANnal tudok egyáltalán valamit kezdeni .


A kérdés tehát: Hogy tudok a fent említett szgépre. új rendszert telepíteni pusztán egy másik számítógép(amiben minden a telepítéshez szükséges hardver megtalálható) és egy LAN kábel (meg természetesen a telepítő DVD) segítségével ?



A kérdéses gépnél megnéztem BIOSban , hogy belehet - e állítani , hogy hálózatról bootoljon először , de ezt nem találtam, viszont egy másik menüben meg engedélyezve van az "onboard lan boot" .


előre is köszi !


2012. febr. 3. 10:48
 1/2 lordsithlord ***** válasza:

Javasolt inkább egy külső, USB-s DVD meghajtó beszerzése, azzal egyszerűbb és gyorsabb lenne a dolog.


Ha mégis megpróbálkoznál a távoli telepítéssel, itt egy leírás Win7-hez: [link]


Másik megoldás ehet, ha esetleg Linux is lehet az oprendszere, ebben az esetben le kell szedni az Ubuntu oldaláról a pendrive-os verziót és azzal elindítva ki kell választani, hogy telepítse a rendszert. Ezesetben a telepítés a netről történik.


XP-t is lehet távolról telepíteni, ahhoz itt egy leírás:

[link]

Ez ugyan több gépről szól, de 1 gépre is ugyanígy működik.

2012. febr. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
thx... azt hiszem akkor mégis be kell fektessek egy kis pénzt nagyobb pendrive-ra, mert ez így nagyon macerás és meghaladja bőven a tudásomat :(
2012. febr. 3. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!