Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Régi játékok directx 11-en?

Régi játékok directx 11-en?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy veszek egy új gépet. Minden fasza, Windows 7, 4 magos proci, brutál videókártya, Directx 11, hogy a legújabb játékok is gond nélkül fussanak.


Viszont mivel nem vagyok már mai gyerek, szeretnék régebbi játékokkal is játszani, amik Directx 9-esek, neadj'isten 8-ra vannak optimalizálva.


Mit kell ahhoz ügyeskednem, hogy ezek elinduljanak? Elég a Windows 7 XP-módja? Vagy kell még valamit szerencsétlenkedni, hogy mondjuk egy Max Payne vagy egy GTA III gond nélkül fusson?

Persze az lenne a legjobb, ha Windows 7-re csak kényelmesen feltenném és elfutogatna, mintha csak egy mezei XP lenne... de sajnos nem vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal

Előre is köszönöm a (normális) válaszokat!


2012. jan. 20. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:

A DX11-es játékok DX11-ben fognak menni, a DX10-esek DX10-ben...

A nagyon régi játékoknál lehet csak szükség a Windows XP kompatibilitás módra.

2012. jan. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az lenne a legjobb, ha az egyik partíción Windows7 lenne a másikon XP. Amikor indítod a géped akkor ki tudod választani, hogy melyik induljon és akkor nyugodtan tudsz játszani a régebbi játékaiddal is. Dos-os játékokhoz meg DosBox nevű programot ajánlom.
2012. jan. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, #2, azt hiszem megfogadom a tanácsod, ez a legegyszerűbb, no meg nem akarom megválni az XP-től véglegesen mert idegenkedek kicsit a Windows 7-től. Dosbox-ot ismerem, használom is, nincs is jobb mint egy jó kis Mortal Kombat-ot vagy Doom-ot eredetiben nyomni :D
2012. jan. 20. 20:02
 4/5 talpas123 válasza:
Én azt mondom neked h ha ilyesmi gépet akarsz akkor hagyjál fel a régi játékokkal és próbáld ki az ujjakat hidd el én is játszanék 1-2 régi játékkal de amikor csináltattam 1 nagyon durva gépet. a mostani játékok fullon futnak rajta és hidd el nem hiányoznak a régi játékok mert a mostani játékoknak nagyon szép a grafikájuk full felbontáson
2012. febr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Higgany ***** válasza:
A mai játékok full grafikával sem fogják vissza adni a régiek élményeit!
2012. ápr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!