Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Meddig kell várni a windows95-re?

Meddig kell várni a windows95-re?

Figyelt kérdés
Telepítettük a windows95 programot egy rokon gépére, mert a 98--at nem hagyta telepíteni a gép. Tehát már vagy fél órája azt írja ki, hogy felkészülés a windows95 első indítására, és ennyi. Mikor jön be végre, vagy valami hiba van? Tudjuk, hogy régi program, de leselejtezett irodai gépet telepítettünk, nem valami csúcs szuper.

2012. jan. 20. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Ennyit nem kéne várni...


Egyébként én is vettem leselejtezett irodai gépet 7000 Ft-ért, amire XP-t telepítettem.

Kicsit erősnek érzem azt, hogy Win95-öt telepítetek.

Milyen gépről van szó?

2012. jan. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 P.O.C. ***** válasza:

Elvileg ennyit nem kéne.

De egy olyan gépnek, amin csak a Windows 95 fut, már rég a szeméttelepen lenne a helye. 8-10 eFt -ért már lehet olyan gépet venni, amint jól elfut egy XP, azzal pedig lehetne kezdeni is valamit.

2012. jan. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
kb. p1 vagy p2,
2012. jan. 20. 10:52
 4/8 A kérdező kommentje:
base memory: 640kb, extd memory: 63mb, 1998 american megatrends bios, van benne cd meghajtó, ami jól működik
2012. jan. 20. 10:57
 5/8 A kérdező kommentje:
cpu.celeron, cpu speed: 333mhz,
2012. jan. 20. 10:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Erre mondjuk tényleg win95 vagy win98.

Ha szereted a retro dolgokat és szórakozni akarsz vele, akkor csináld, de ha használni is szeretnéd a gépet, akkor keress egy másikat és WinXP-nél régebbi OP rendszert ne tegyél rá.

2012. jan. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Rakj rá Puppy linux-ot, azzal használhatóbb lesz, mint a Win95-tel.
2012. jan. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is próbáltam életet lehelni hasonlóan régi gépbe, nagyjából esélytelen volt.

Win95 már alapból elavult, ősrégi rendszer, támogatása sincs, nekem nagyjából 2-3 indítás után össze is omlott mindig.

Ráadásul, manapság a legalsó kategóriás okostelefonok is többet tudnak ennél a gépnél, de 10-15k-ért már tényleg lehet találni egész használhatóakat ha nagyon szükséges.

2012. jan. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!