Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Abban az esetben, ha regisztrá...

Abban az esetben, ha regisztrálok egy domain nevet (márkanév.com), de elsőként felajánlom a jogvédőnek "X" összegért, abból lehet bajom? (Büntetés, stb. )

Figyelt kérdés
Az internetezéssel és domain-nevekkel kapcsolatos nemzetközi ill. magyar törvények szerint domain névként bejegyzett márkanevet lehet (? ) regisztrálni, amíg nem kerül mögé jogsértő tartalom, vagy a 3. fél számára nem okoz problémát (jogtulajnak).
2012. jan. 10. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Büntetéstől nem hiszem, hogy tartanod kellene, de ha megállapítják, hogy szándékosan azért vásároltad meg a domaint, hogy azt később (magas áron) eladd, kötelezhetnek a domain átadására.
2012. jan. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy domain regisztrálásának van egy átmeneti ideje, ez az átmeneti idő pontosan arra jó, hogy aki úgy érzi az ő joga használni, az be tudja jelenteni ezt.


[link]


Ha ennek elteltével még mindig nem történt semmi, akkor nyugodtan használatba vehető, és ha utána reklamálnak, felajánlhatod nekik, hogy x pénzért megvehetik. Előre semmiképpen se ajánld fel ezt nekik, mert akkor vérszemet kapnak, és azonnal perelnek!

2012. jan. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2 vagyok. Ha .com, akkor ugyanez a helyzet, de ez az átmeneti időszak ha jól tudom 60 nap.
2012. jan. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat.

Viszont a .com-oknál van 60 nap várakozási idő?

A godaddy.com-on regisztrált (akármilyen) domain nevet azonnal tudtam használni. Vagy ettől függetlenül 60 napon át "észreveheti" egy jogtulaj., hogy azzal neki baja van?

2012. jan. 10. 17:04
 5/6 anonim ***** válasza:

" ... azonnal tudtam használni. Vagy ettől függetlenül 60 napon át "észreveheti" egy jogtulaj., hogy azzal neki baja van? "


Igen, pontosan így működik.

2012. jan. 11. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. jan. 12. 12:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!