Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Laptop hibás, vagy én nem...

A Laptop hibás, vagy én nem tudom felpakolni a drivereket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Elég furcsa helyzet állt be, így még nem voltam :S A nővéremnek van egy laptopja, itthon hagyta, h rakjam már újra, mire hétvégére hazaér. Ez a laptop HP Compaq nx6325 (Tudom h nem mai gyerek). Mondom ok, semmi gond. Van 2 asztali gép itthon, egy az enyém, amin Win 7 van, a másikon xp. Ezeket gond nélkül felrakom, driverek is megvannak hozzá. Egyszer a szomszédom laptopjára is felraktam xp-t, azzal se volt gond, tehát mondhatjuk jártas vagyok a felrakásban, és driverek terén se volt EDDIG gondom, mindent megtudtam oldani, + szerencsém is volt, mert 1x egy pali újrarakta már a gépét, és a drivereket rajta hagyta a D meghajtón, tehát azzal nem kellett foglalkoznom. NA DE! Ma újraraktam a nővérem gépét (XP SP3 32 bit), eddig semmi gond. De utána jött a probléma. A driver telepítők érdekes voltak számomra, mert egy külön mappába rakja ezeket a rendszer, és a telepítése is más, + az eszközkezelőbe se ismeri fel telepítő drivernek, és a neve is érdekes volt, hisz pl az AUDIO-é nem realtek.exe vagy vmi, hanem sp32556 (Ez csak példa. Mivel láttam h exe, így nem csináltam neki nagy felhajtást. De a gond ott volt, h nem rakta fel ezeket!!! Mindengyiknél azt írta ki, hogy: "The contents of this file cannot be unpacked. The executable you are attempting to run has been corrupted. Please obtain another copy of the file, verify its integrity, and try again". Mondom ok, az első mondatból azt szűrtem ki, h kicsomagolni nem tudta, ezért gondoltam rakok rá egy winrart. Nem volt köze hozzá, de azért megpróbáltam. Oké, de nem ismeri fel a laptop az exe-t.... Huhh, mondom, ez szivacs. Felmentem a HP oldalára, és leszedtem a hang driverét, de ezt se ismeri fel. Egyszerűen nem indítja el ezeket a fájlokat, de az asztali gépemen jó. Pendrive-ra raktam, a nagy gépemen is megnéztem, nem e a pen rossz, de ezen jó volt. Mikor a laptopra dugtam, ott már rossz. De gondoltam, USB-t nem nagyon szokás felrakni, ilyen drivert még nem láttam. Aztán megpróbáltam egy progit felrakni, az felment rá. Tehát a lényeg, h a drivereket nem tudom felpakolni :S Se eszközkezelőbe, se simán, se hardver hozzáadással. A kérdésem, mit tudok csinálni??? Vhogy csak meg lehet csinálni? Bonyolult telepítése formához nem vagyok hozzászokva. Eddig vagy simán .exe-ből felraktam a drivereket, vagy az eszközkezelővel toltam fel. Ezeket hogy tudom felrakni? Köszönöm előre is a segítséget!


2011. dec. 28. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


innen letudod tölteni a drivereket :)


Én úgy szoktam csinálni hogy csinálok egy 0 ás könyvtárat

és ha a hangot szedem tehát audio, ha videokártyát akkor vga mappát csinálok és így tovább


egyébként a gyökér könyvtárba kell hogy találj egy

Ibmtools mappát mert oda telepíti ki a drivereket és onnan kell felinstallálni

2011. dec. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na, szerintem nekem ez az Ibmtools kellene. Igen, a D-n így van rajta, h audio mappa, és benne egy ilyen sp-s exe. Csak a kibontásnál hibát ír ki, amit a leírásba írtam :S Tehát így gondolom nem csomagolja ki ebbe a mappába :(
2011. dec. 28. 18:47
 3/6 anonim ***** válasza:

És jól van leszedve ?

de várj megpróbálom leszedni az egyik drivert

2011. dec. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

c:\swsetup\SP37155


ezt keresd meg :) a gépeden ,nekem elkezdte telepiteni

2011. dec. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Bocsi h későn írok. Igen, rossz volt a driver a gépen :D Ahogy leszedtem netről, fel is pakolta, de előtte megint újra kellett raknom, mert nem futtatta ezeket :))
2012. jan. 3. 15:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor valamit nem jól csináltál_:)
2012. jan. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!