Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyire reális az informatiká...

Mennyire reális az informatikában ezek a fizetések?

Figyelt kérdés
[link]
2011. dec. 27. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:

A villamosmérnök reális.

A szoftverfejlesztő mindig is alatta volt jóval, a menedzser mindig is felette.


Bár nem értem a menedzser miért keres náluk többet, amikor segghülye a témához, ugyanúgy ahogy a pénzügyekhez is.

2011. dec. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 P.O.C. ***** válasza:

Ha azt nézed, hogy egy kezdő szakorvos nettó 120 eFt -ot keres. És bármikor hóttig nyomorékká vagy hullává tehet emberi lényeket, ha hibázik. Akkor túl vannak fizetve. :)


Amúgy szerintem nem reális, még akkor sem a bruttóba nézed.

2011. dec. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Amúgy szerintem nem reális, még akkor sem a bruttóba nézed."


Én csak a saját ismerőseimet tudom nézni, akik megkapják ezeket a pénzeket. ÉS a felméréseknek a felső negyedét.

DE csak azért is mert lehet olvasni cikkekben, hogy egy átlag kezdő fizetés 300E.

2011. dec. 27. 11:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Az informatikusi fizetések tényleg 2-300 alatt nincsenek nagyon, ha jó helyre mész, több is lehet.


P.O.C.:

Inkább azt mondanám, hogy az orvosokat fizetik alul.

Azért az informatikusok többségét azért is fizetik meg, hogy vigyázzon, megvédjen olyan adatokat, ami több száz, akár millió emberhez tartoznak.

Lehet, nem halnak bele emberek, de ennél "nagyobb" károk is lehetnek.

(Sőt, akár halál is lehet, ha mondjuk a repülőgépek rendeszerei meghibásodnak...)


Az informatika mindenhol jelen van a világban és egyre több ember élete múlhat 1-1 hibán akár.

2011. dec. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

" Akkor túl vannak fizetve. :) "


Nincsenek túlfizetve. AZ összes országban jóval magasabb a fizetésük az átlagnál.

2011. dec. 27. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!