Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan vagy jól-e csináltam...

Hogyan vagy jól-e csináltam meg a bootolható cd írását?

Figyelt kérdés

Letöltöttem a win xp-t és azt ajánlották miután kicsomagoltam kaptam egy fájlt és egy doc. fájlt most az Írták nekem hogy clonecd program segítségével írjam ki amit megtettem ( kiírás lemezképfájlból) azt választottam kiírtam az (iso) fájlt de nekem az virtul clon drive fájlként érzékeli.

kiírtam kb 15x sebességel.

Kiírtam utána böngészgettem és találtam olyat hogy másként is kilehet Írni na most nem tudom hogy én jól e csináltam?

szerintetek jól csináltam?

cdrw re írtam 700mb

most amikor berakom a másik gépbe akkor arról kénne neki bootolni? autómatikuas?

van a winyó egy xp de régi és újra akarom húzni.

jól Írtam ki?

köszönöm


2011. dec. 19. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:

CloneCD-nél nem tudom, de infrarecorder-nél ha kiírod az iso-t akkor az bootolható.


Mindenesetre tegyük fel hogy bootolható lett a lemez.

Ahhoz hogy a gép a lemezről induljon, BIOS-ban át kell állítani a boot sorrendet, hogy ne merevlemezről hanem CD-ről bootoljon.

Ha továbbra is a normális módon betölt a windows, vagy bejön egy "please insert disk" stb, akkor nem lett sikeres a lemez létrehozása.

2011. dec. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jó módszerrel írtad ki, csak lassabban kellett volna. Így nagyobb az esély az írási hibára és itt ugye minden bit fontos.

A cd-ről bootolást be kell állítani a BIOS-ban. A Boot menüben az első helyre kell tenni az optikai meghajtót a boot sorrendnél.

A bekapcsoláskor nekem az F2 gombot kell megnyomnom még a Windows betöltése előtt ahhoz, hogy belépjen a BIOS-ba, de ez gépenként változhat. /ESC gomb is lehet pl/

Legjobb bekapcsolás után folyamatosan nyomkodni.

2011. dec. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm

beállítottam a biosban hogy :

1 cd-rom

2 hard drive

3 network boot

4 diskette drive

elindÍtom és azt írja ki.:

Tcp/ip boot-prom 1.57. e100b 1,54 mpd, oem23

prodacta pronet bootcontrol

C: copyright 1989,1998 dirk köppen edv-beratungs-gmbh

adapter detection

_

Ilyenkor mit csinál már 30 perce ezt írja?

:(

köszönöm

nem igazán sikerül telepíteni.

2011. dec. 20. 15:55
 4/4 A kérdező kommentje:
rájöttem a hálózati kártyám boot tipusú volt
2011. dec. 29. 09:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!